Gündem 2 ilçede 28 terörist daha öldürüldü

2 ilçede 28 terörist daha öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonlarda, Diyarbakır'ın sur ilçesinde 3, Şırnak'ın İdil ilçesinde 19 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. Öte yandan, İdil'de bugün, güvenlik güçleri bir evin zeminine kazılan siperden ateş açan 6 teröristi etkisiz hale getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak AA
2 ilçede 28 terörist daha öldürüldü
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde üç terörist öldürüldü. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 271 oldu. Öte yandan Sur'da beş el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 359'e yükseldi.

Sur'da operasyonlar sona erdi
Şırnak'ın İdil ilçesinde dün tamamlana operasyonlarda, 19 terörist daha öldürüldü. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 113 oldu.

Ayrıca İdil'de iki roketatar ve bir mühimmatı, bir Kanas keskin nişancı tüfeği, altı M-16 piyade tüfeği, 15 Kaleşnikof piyade tüfeği, 17 şarjörü ile 595 fişeği, 36 el bombası ve bir TNT kalıbı ele geçirildi. 27 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 428 oldu.

6 terörist daha öldürüldü
İdil'de bugün de, güvenlik güçleri bir evin zeminine kazılan siperden ateş açan 6 teröristi etkisiz hale getirdi.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede arama tarama çalışmalarını sürdüren güvenlik güçleri, el yapımı patlayıcıların da imhasına devam ediyor.

Silah arkadaşını kurtarmak isterken şehit oldu


1 terörist teslim oldu
Siirt'de bölücü terör örgütünden kaçan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.