Gündem Cudide 40 yıl sonra festival

Cudi’de 40 yıl sonra festival

Terörden temizlenen Cudi Dağı’nda 40 yıl aradan sonra festival düzenlendi. Hz. Nuh’un gemisinin karaya oturduğu Sefine’deki programa yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Cudi’de 40 yıl sonra festival
Vatandaşların arbane eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüşün ardından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

Şırnak’ta, Hz. Nuh’un gemisinin karaya oturduğu yer olarak bilinen Cudi Dağı’ndaki Sefine bölgesinde festival düzenlendi. Vatandaşlar, terörden temizlenmesi ile huzurun tesis edildiği alana, Valilik, belediye, Şırnak Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla düzenlenen festival kapsamında 40 yıl aradan sonra gelmenin heyecanını ve sevincini yaşadı. Vatandaşların arbane eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüşün ardından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

ERDOĞAN İSTEMİŞTİ

  • Konuşmaların ardından balon ve güvercin uçuruldu, geminin karaya oturduğuna inanılan bölgede namaz kılındı. Dengbejlerin sunduğu müzik dinletisinin ardından aşure ikramı yapıldı, bereket duası okundu. Programa katılan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Cudi’ye çıkalım, festival yapalım.’ sözlerini emir telaki ettik. Hemen çalışmaları başlattık. Çalışmaları kahraman jandarmamızın eşliğinde yaptık” ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.