Gündem Foxun yalanıelinde patladı

Fox’un yalanı elinde patladı

Fox’ta Fatih Portakal ve ekibi, Mersin Şehir Hastanesi mizanseniyle fena çuvalladı. Kanalın yalanına ortak olan vatandaşın hiçbir tetkik yaptırmadığı ortaya çıktı. O kişi, bin 39 kamera ile izlenen hastanede bir de koltuk değneksiz yürürken yakalandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
FOX TVnin Mersin Şehir Hastanesi yalanı
Fox’ta Fatih Portakal ve ekibi mizansene imza attı.

Mersin Şehir Hastanesi’nin “şehrin dışında olduğu ve büyüklüğü sebebiyle hastaların hastane içi ulaşımda zorlandığı, yürüme zorluğu çeken hastaların sıkıntı çektiğini” öne süren Fox’ta Fatih Portakal ve ekibi, bu iddiasını pekiştirmek için bir de mizansene imza attı. Doku zedelenmesi nedeniyle daha önce hastanede işlem yaptıran bir vatandaş, çekim için hastaneye götürüldü.

KAYIT YAPTIRDI MUAYENE OLMADI

Kemal Alp Köker isimli hasta, acil serviste Fox muhabiriyle birlikte çekim yaptıktan sonra hiçbir muayene işlemi yaptırmadan hastaneden ayrıldı. Haber ise akşam Fatih Portakal tarafından şehir hastanelerini karalama amaçlı servis edildi. Fox’ta yayınlanan haber sonrası inceleme başlatan Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Köker’in hastanede geçirdiği tüm zamanı mercek altına aldı. Köker’in o gün poliklinikten giriş yaptığı, hiç kimseyle görüşmeden 17 dakika boyunca katları dolaşıp hastaneden çıktığı belirtildi. Sonra acil servise geçen Köker’in, burada kayıt yaptırıp Fox muhabirlerini beklediği kaydedildi. Bin 39 kamera ile izlenen hastanede Köker bir de koltuk değnekleri olmadan yürürken kameralara yakalandı.

Fox’un haberinde yer alan Kemal Alp Köker’in, çekimden sonra koltuk değneksiz yürüdüğü gözlendi.
Fox’un haberinde yer alan Kemal Alp Köker’in, çekimden sonra koltuk değneksiz yürüdüğü gözlendi.

KAYITLARA GEÇTİ

Fox muhabiri Emre İzkübarlas ve kameraman Çağlar Güner’in haberiyle ilgili Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, “İncelenen kamera kayıtları ve kişinin davranışları göz önüne alındığında yaşananların bir mizansen olduğu, hastanemize ve hastanemizde özveri ile görev yapan çalışanlarımızı zan altında bırakmayı amaçlayan bir yaklaşım sergilendiği tespit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Bakan'dan Fatih Portakal: Açsın davasını
EKONOMİ
Bakan'dan Fatih Portakal: Açsın davasını

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.