|

Rögar kapağı çalındı, 7 yaşındaki Mikail çukura böyle düştü

İstanbul Çekmeköy’de kağıt toplayıcılarının rögar kapağını çalması sonucu açıkta kalan kuyuya düşen 7 yaşındaki Mikail Benli çevredeki bir kişi tarafından kurtarıldı. Kağıt toplayıcılarının rögar kapağını çalma anı ve çocuğu çukura düşmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

15:41 - 9/07/2021 Cuma
Güncelleme: 15:56 - 9/07/2021 Cuma
DHA
7 yaşındaki Mikail Benli üzeri kartonla kapatılan çukura düştü.
7 yaşındaki Mikail Benli üzeri kartonla kapatılan çukura düştü.

Olay Çekmeköy'ün Çatalçeşme Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde yaşandı. Sokağa gelen 2 kağıt toplayıcısı, kaldırımda bulunan rögar kapağının yanında bir süre bekledi. Burada kağıtlarının düzenler gibi yapan 2 kişi, rögar kapağını kağıt topladıkları çuvala yükledi.Daha sonra ağzı açılan kanalizasyon çukurunun üzerine kağıt koyan 2 kişi, sokaktan ayrıldı. Kaldırımdan geçen 7 yaşındaki Mikail Benli de çukurun üzerinde bulunan kağıda bastıktan sonra çukura düştü.Küçük Mikail’in çukura düştüğünü gören arkadaşları hemen yanına geldi. Bu esnada durumu fark eden bir kişi, 3 metre aşağı düşmemek için tutunan Mikail Benli’yi elinden tutarak dışarı çıkardı. Çukura düşen Mikail Benli, olayı küçük sıyrıklarla atlattı."ÇUKURU GÖRMEDİM DÜŞTÜM"

Mikail Benli, “Kartonla kapatmışlar. Görmedim çukuru. Ben de çukura düştüm. Bir tane abi beni çıkardı. Bu sırada kolum yaralandı" dedi. Sokakta oturan Süleyman Taşkın, "Burada demir kapak vardı. Kağıt toplayanlar buradaydı. Ben aşağı indiğimde burada dinleniyorlar sandım. Tabi buradan kapağı almışlar, üzerine de karton kağıt koymuşlar. Burada çocuk geçerken içine düştü" diye konuştu. Çalınan kanalizasyon kapağı belediyeye bildirildikten sonra yeniden yerine takıldı.

#rögar kapağı
#Hırsız
#Çukur
#Düştü
3 yıl önce