Gündem O ödülü reddettik

O ödülü reddettik!

Gazetemiz Yeni Şafak, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Anadolu Medya Ödülleri kapsamında muhabirimiz Fazlı Şahan’a verilen ödülü, değerlendirme kriterlerinin net ve şeffaf olmaması nedeniyle reddetti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
O ödülü reddettik!
Yeni Şafak muhabirlerinden Fazlı Şahan’a da ödül verileceği açıklanmıştı.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Anadolu Medya Ödülleri’nde, Yeni Şafak muhabirlerinden Fazlı Şahan’a da ödül verileceği açıklanmıştı. Ancak, gazetemiz Yeni Şafak verilen ödülü kabul etmediğini duyurdu. Gazetemizin Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu, muhabirimiz Şahan’a verilen ödülün, değerlendirme kriterleri nedeniyle reddedildiğini açıkladı.

KRİTERLER ŞEFFAF DEĞİL

Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik de Gerçek Hayat’taki yazısında, medyada ödül ayrımcılığı yapıldığını belirterek değerlendirme kriterlerine dikkat çekti. Ersin Çelik, “Ödülsüz gazeteciler” başlıklı yazısında şunları kaydetti: “Ödülü reddetme sebebimiz, Anadolu Yayıncılar Derneği’nin ödül verme kriterinin net ve şeffaf olmaması. Fazlı Şahan’ın hangi haberinden dolayı ödüle layık görüldüğünü ne kendisi, ne de medya yöneticilerimiz bir türlü öğrenemedi.”

Biden silah tüccarını verip LGBT'liyi aldı: Tutuklu askeri kurtarmadılar
Dünya

Biden silah tüccarını verip LGBT'liyi aldı: Tutuklu askeri kurtarmadılar

Rusya ile gerçekleşen takas ABD’de infiale neden oldu. Rusya’da tutuklu bulunan ABD’li eski asker Paul Whelan’in yerine basketbolcu Brittney Griner’ın takasa dahil edilmesi büyük tepki çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Griner’in tercih edilmesine yönelik eleştirileri ünlü basketbolcunun özellikle LGBT toplumu için rol model ve ilham kaynağı olduğunu dile getirerek karşılamaya çalıştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski danışmanlarından Sergei Markov da takas için, “ Putin, Biden’ı yendi” yorumunda bulundu.

EYT’de yaş sınırı olmamalı
Gündem

EYT’de yaş sınırı olmamalı

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, EYT’de en önemli ve ilk kriterin, 1999 Eylül'den önce işe giren bütün emekçilerin haklarının iade edilmesi olduğunu söyledi. Arslan, “Yeni bir yaş sınırı kesinlikle olmamalı. EYT’nin çıkması sosyal güvenlik sisteminde geçici dengesizlik oluştursa da uzun vadede göreceğiz ki Sosyal Güvenlik Kurumu'nu da finanse edecek modele doğru gidecek” dedi.
MÜSİAD'ın savunmaya katkısı artacak
Ekonomi

MÜSİAD'ın savunmaya katkısı artacak

Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki yatırımları devam ederken sektör yeni işbirlikleri ile güçlenerek büyüyor. Savunma sanayiinin lokomotif şirketlerinden ASELSA yeni iş imkanları yaratmak amacıyla MÜSİAD üyeleriyle buluştu. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, savunma sanayiindeki başarıların Türkiye Yüzyılı'nın inşasına güç kattığını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.