Gündem TÜMOSANdan afetzedeye 15 traktör

TÜMOSAN’dan afetzedeye 15 traktör

Manavgat’taki orman yangınlarında traktörleri kullanılmaz hale gelen çiftçilere TÜMOSAN ve TürkTraktör firmalarınca 16 traktör hibe edildi. Traktörler Manavgat Gençlik Merkezi’ndeki törenle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımıyla teslim edildi. TÜMOSAN’ın afetlerle zor duruma düşen çiftçilere hibe ettiği traktör sayısı 15’e çıktı. TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “Çok gururluyuz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​TÜMOSAN’dan afetzedeye 15 traktör
Törende yeni traktörlerini alan afetzedeler ilk test sürüşlerin yaptı.

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarında traktörleri kullanılmaz hale gelen 16 çiftçi, yeni traktörlerine kavuştu. Cumhurbaşkanlığının himayesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya Valiliği, TÜMOSAN ve TürkTraktör’ün desteğiyle Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarında traktörleri kullanılamaz hale gelen çiftçilere Manavgat Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle yeni traktörleri teslim edildi.

Mevlut Çavuşoğlu da çiftçilerle hibe edilen traktörleri kullandı.
Mevlut Çavuşoğlu da çiftçilerle hibe edilen traktörleri kullandı.

Bakan Varank'tan Albayrak Grubu'na teşekkür
GÜNDEM
Bakan Varank'tan Albayrak Grubu'na teşekkür

ÇİFTÇİNİN YÜKÜ AZALTILACAK

  • Törende konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çiftçinin üzerindeki girdi maliyetlerinin azaltılması için çalışma yaptıklarını söyledi. Çavuşoğlu, AK Parti iktidarı olarak her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirtti. TÜMOSAN ve TürkTraktör’e teşekkür eden Çavuşoğlu, “AK Parti iktidarı olarak her zaman çiftçinin yanında olduk. Bundan sonra da her alanda daha güçlü destek vermeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Manavgat'taki orman yangınından zarar gören çiftçiler yeni traktörlerine kavuştu: Devletimiz bize sıfır traktör verdi
FOTOĞRAF 5
Title
Çiftçilerden 45 yaşındaki Mustafa Köse, Bucakşeyhler Mahallesi'ne sıçrayan yangında evinin, traktörünün, ağaçlarının yandığını söyledi. Yeni bir traktöre sahip olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Köse, Memnum olduk, devletimizden Allah razı olsun. Ekip, dikmeye devam edeceğiz. Yeni traktörü çok beğendim, bizimkiler eskiydi. Devletimiz bize sıfır traktör verdi. Benim traktörüm 77 modeldi, bu traktör 2021 model, sağolsunlar. Bu yeni olunca sürmesini öğreneceğiz, kullanması daha kolay olacak. diye konuştu.
Title
Hocalı Mahallesi'nden 71 yaşındaki Mehmet Ateş de yangın sırasında yaylada olduğunu ve traktörü, çapa motoru, süt sağım makinesi ile iki ineğinin yandığını anlattı. Evinin yanmadan kurtarıldığını belirten Ateş, şunları anlattı: Traktörün römorkuna oğlum yatakları yükleyerek kaçırmaya çalışmış ama alevler sarınca bırakıp kaçmış. Traktörün yandığını duydum, oğlum 'Baba gelme, moralin bozulur' dedi. Ben de gelmedim. Akşam yayladan geldim, yanan traktörümü yeni gördüm, sabahında da devletimiz yenisini verdi, devletimizle gurur duyduk. Allah razı olsun. Milletimiz de sağ olsun. İki ineğim yandı, birini hemen teslim ettiler. Yeni traktörle arpa, buğday, kavun, karpuz, susam ekmeye devam edeceğiz. 100 dönüm tarlam var, hep üreteceğiz.
Title
TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun da tüm afetzedelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, vefat edenlere başsağlığı diledi. Tosun, TÜMOSAN ailesi olarak yangını yakından takip ettiklerini belirterek şöyle konuştu: TÜMOSAN olarak yangın sırasında tüm çalışanlarımızla, tüm traktör ve yedek parça bayilerimizle bölgeye nasıl yardım ve katkı sağlarız diye çalışmaya başladık. Bu vesileyle bölgede hazır ve nazır olduk. Çiftçilerimizin yangın nedeniyle yaşamış olduğu tarım ekipmanlarındaki zararları basın ve medya organlarından duyduk. Cumhurbaşkanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yapılan bağış çağrısına hiç sayı ve adet pazarlığı yapmadan evet dedik. Bu vesileyle bu organizasyona katıldık. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. TÜMOSAN ailesi olarak her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu her projede hem Türk tarımına hem çiftçimize, köylümüze katkı sağlayacağımıza sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun huzurunda açıklıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.
Title
Bucakşeyhler Mahallesi'nde çiftçilikte geçimini sağlayan 59 yaşındaki Hüseyin Köse ise yangında evinin, zeytinliğinin ve traktörünün yandığını dile getirdi. Yeni evinin yapılması için ön bilgi alındığını anlatan Köse, Traktörümün yenisi geldi, memnun olduk. Ekmeye, dikmeye, üretmeye devam edeceğiz. ifadesini kullandı.
Title
Manavgat'taki orman yangınından zarar gören çiftçiler yeni traktörlerine kavuştu: Devletimiz bize sıfır traktör verdi
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarında traktörleri kullanılmaz hale gelen 16 çiftçi, yeni traktörlerine kavuşmanın sevincini yaşadı.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılımıyla Manavgat Gençlik Merkezi'nde düzenlenen törenle yeri traktörleri teslim alan çiftçiler, ilk test sürüşlerini gerçekleştirdi.

TÜM BAYİLERİMİZ DESTEK VERDİ

Törende konuşan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “TÜMOSAN olarak yangın sırasında tüm çalışanlarımızla, tüm traktör ve yedek parça bayilerimizle bölgeye nasıl yardım ve katkı sağlarız diye çalışmaya başladık.” dedi. Tosun şöyle devam etti: “Bu vesileyle bölgede hazır ve nazır olduk. Çiftçilerimizin yangın nedeniyle yaşamış olduğu tarım ekipmanlarındaki zararları basın ve medya organlarından duyduk. Cumhurbaşkanlığı’mız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yapılan bağış çağrısına hiç sayı ve adet pazarlığı yapmadan evet dedik. Bu vesileyle bu organizasyona katıldık. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. TÜMOSAN ailesi olarak her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu her projede hem Türk tarımına hem çiftçimize, köylümüze katkı sağlayacağımıza sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun huzurunda açıklıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

  • Traktörleri hibe eden firmalardan TürkTraktör’ün satış direktörü Rehda Cem Akyüz, ise sadece Türkiye’de değil, dünyada iklim krizinin getirdiği bu tür felaketlerin arttığını dile getirdi. Akyüz Tarımın önündeki önemli tehditlerden biri olan iklim kriziyle mücadele etmek için TürkTraktör olarak var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

EKİP DİKMEYE DEVAM

Traktör teslim alan çiftçilerden 45 yaşındaki Mustafa Kös, “Memnum olduk, devletimizden Allah razı olsun. Ekip, dikmeye devam edeceğiz. Devletimiz bize sıfır traktör verdi. Benim traktörüm 77 modeldi, bu traktör 2021 model, sağ olsunlar. Bu yeni olunca kullanması daha kolay olacak.” diye konuştu.

TÜMOSAN’DAN 15 TRAKTÖR HİBE

  • TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun, Cumhurbaşkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan bağış çağrısına hemen “evet” dediklerini belirterek afetzedelere 8’i Manavgat’a olmak üzere toplam 15 traktör hibe ettiklerini belirtti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.