Hayat Diriliş Ertuğrul Bosnayı ekrana kilitledi

Diriliş Ertuğrul Bosna'yı ekrana kilitledi

Diriliş Ertuğrul Bosna'yı ekrana kilitledi

Bosna Hersek'te kısa bir süre önce yayınlanmaya başlayan "Diriliş Ertuğrul" dizisi, izleyicileri adeta ekrana kilitledi. Dizinin yayınlandığı "Hayat" televizyonunun Program Satınalma Sorumlusu Sanela Junuzovic, "Diriliş Ertuğrul haftanın 6 günü izleyiciyle buluşuyor. Bir dizinin haftada 6 kez gösterilmesi Hayat televizyonu için de yeni bir durum" dedi.

Haber Merkezi AA
Diriliş Ertuğrul, beşinci sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanıyor.
Diriliş Ertuğrul, beşinci sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Bosna Hersek'te kısa bir süre önce yayınlanmaya başlayan "Diriliş Ertuğrul" dizisi, izleyicilerden büyük ilgi görüyor.

Ülkenin en çok izlenen kanallarından "Hayat" televizyonunda "Ertuğrul" adıyla Boşnakça altyazılı olarak yayınlanmaya başlayan TRT'nin izlenme rekorları kıran dizisi, vizyondaki ilk haftasında izleyicisinden tam not aldı. Haftada 6 gün gösterilen yapım, ihraç edildiği tüm diğer ülkelerde olduğu gibi Bosna Hersek'te de her yaştan izleyicileri adeta ekrana kilitledi.

İki ülkenin ortak tarihi izletiyor

"Diriliş Ertuğrul" takipçilerinden Bosnalı Dzenan Sadikovic, diziyi internetten 2 yıldır takip ettiğini, televizyonda gösterilmeye başladıktan sonra oradan da izlemeye devam ettiğini belirterek, en çok beğendiği karakterlerin Ertuğrul, Turgut ve Bamsı olduğunu söyledi.

Televizyonda yayınlanmasının ardından ailesi ve birçok arkadaşının da diziyi takip etmeye başladığını kaydeden Sadikovic, iki ülkenin ortak bir tarihte buluştuğunu, bu sebepten dolayı da Bosna Hersek'te gösterilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Sadikovic, yapımda Boşnak asıllı oyuncu Reshad Strik'in de rol almasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, sadece "Diriliş Ertuğrul" dizisinin değil, bugüne ışık tuttuğu için "Payitaht Abdülhamid" ve benzeri yapımların da Bosna Hersek'te yayınlanması gerektiğini vurguladı.

Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz: 'Osman Gazi' belli oldu
HAYAT
Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz: 'Osman Gazi' belli oldu

Türk dizilerine yoğun ilgi

"Hayat" televizyonunun Program Satınalma Sorumlusu Sanela Junuzovic ise Bosna Hersek'te daha çok aşk veya aile hikayelerini konu alan yapımların izlendiğini belirterek, "Diriliş Ertuğrul" ile farklı bir konuyu izleyiciye aktarmak istediklerini söyledi. Junuzovic, bu kararla aslında risk aldıklarını, ancak seyircinin şu ana kadar gösterilen bölümlere çok olumlu geri dönüşler verdiğini ifade etti.

REKLAM

Genellikle bir dizinin farklı bölümlerini haftada 4-5 gün gösterdiklerini aktaran Junuzovic, "Ancak Diriliş Ertuğrul haftanın 6 günü izleyiciyle buluşuyor. Bir dizinin haftada 6 kez gösterilmesi Hayat televizyonu için de yeni bir durum." dedi.

Junuzovic, Bosna Hersek'te yabancı diziler arasında Türk yapımlarının "bir numara" olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin bu alana çok yatırım yaptığını, bunun meyvelerinin de şu an alındığını sözlerine ekledi.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.