Hayat Mars Grup dediğini yaptı Yeni Cem Yılmazı buldu

​Mars Grup dediğini yaptı: Yeni Cem Yılmaz'ı buldu

Mars Grup dediğini yaptı: Yeni Cem Yılmaz'ı buldu

Yapımcı ve sinema işletmecileri arasındaki tartışmada geri adım atılmazken Mars Grup'un "yeni Cem Yılmaz'lar çıkarırız" ifadesi gündeme oturmuştu. 18 Ocak'ta Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler'i vizyona girecekti. Filmi geri çeken Cem Yılmaz'ın yerine yeni bir yapım getirildi. O tarihte Üç Harfliler: Adak isimli film izleyici ile buluşacak.

Haber Merkezi Diğer
Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmleri'nin yerine Üç Harfliler: Adak yayınlanacak.
Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmleri'nin yerine Üç Harfliler: Adak yayınlanacak.

Başta BKM, Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz ve Mahsun Kırmızıgül olmak üzere birçok yapımcıyla sinema salonu zinciri Mars Cinema Group arasında yaşanan bilet payları konusundaki anlaşmazlığın ne ölçüde büyük olduğu BKM'nin 'Organize İşler - Sazan Sarmalı'nın 1 Ocak'taki gösterimini ertelemesiyle gözler önüne serilmişti. BKM, 'Organize İşler - Sazan Sarmalı'nı anlaşmazlık sona erince gösterime çıkaracak. Yapımcılarla anlaşma yoluna girmek için henüz bir adım atmayan Mars Cinema Group, salonlardaki boşluğu doldurmak için gösterimleri ileri tarihli olan filmleri öne çekmeye başladı.

Habertürk'ün haberine göre, 18 Ocak'ta Cem Yılmaz'ın 'Karakomik Filmler'i izleyiciyle buluşacaktı. Mars Cinema Group, Cem Yılmaz'ın filmi yerine 'Üç Harfliler: Adak'ın gösterimini öne çekti. Alper Mestçi'nin korku türündeki filminin gösterim tarihi daha önce 5 Haziran olarak açıklanmıştı.

'Yeni Cem Yılmazlar çıkar' polemiği: Komedyenler ateş püskürdü
HAYAT
'Yeni Cem Yılmazlar çıkar' polemiği: Komedyenler ateş püskürdü

Sinema tartışması sonuçlandı: 'Mısır için gitmiyoruz'
HAYAT
Sinema tartışması sonuçlandı: 'Mısır için gitmiyoruz'

Kavga büyüdü: Mars Grubu geri adım atmayıp 'başka yapımcıların da filmleri var' dedi
FOTOĞRAF 12
Title
​1 Ocak’ta vizyona girmesi beklenen “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” filminin vizyon tarihi ertelenmesiyle yapımcılar ve salon işletmecilerinin büyük bir kriz içinde olduğu ortaya çıktı.
Title
Film yapımcıları haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söylüyor.
Title
Son 5 yılda sürekli artan bilet fiyatlarına rağmen yapımcılara bilet başına 4,5-5 liralık pay veriliyor.
Title
​Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi Mars Grubu sattığı biletin yanına mısır-meşrubat promosyonları ekliyor. Yapımcılar 'Sinema salonlarında bizim filmlerimiz gösterilirken neden bize sizin film için promosyon yapabilir miyiz diye sorulmuyor' diyor.
Title
2011'de biletlerin ortalama fiyatı 9,50 TL idi. 2018'de biletlerin ortalama fiyatı 12,72 TL. 2011'de yapımcıların bilet başına payı 5,34 TL idi. Yapımcıların payları 2018'de de bilet başına 5,34 TL. Yapımcılar, işte durumdan şikayet ederek bilet fiyatlarındaki yükselişe göre paylarının 7,77 TL olmasını talep ediyor.
Title
​Ayrıca Mars Grubu, yapımcılar ile salon işletmecilerinin payının yarı yarıya olduğunu iddia ediyor.
Title
Mars Cinema Group Kurumsal İlişkiler ve Uyum Direktörü Av. Aslı Irmak Acar, yapımcılarla aralarındaki sorun konusunda geri adım atmayacaklarını belirterek 'Başka yapımcıların da filmleri var. Salonlarımız boş kalmaz' dedi.
Title
Cem Yılmaz: Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim,film sizin..Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur.
Title
Yılmaz Erdoğan: Ben kampanyalı biletin sakıncalarını ilk kez 3 yıl önce dile getirmiştim. Bugün yaptığımızı o zaman yapmalıydık. Bu iş sinemayı bitirme noktasına getirdi. Biz bir ayrıcalık istemiyoruz. Filmlerimizi adaletli bir şekilde izleyiciyle buluşturmak istiyoruz
Title
Anlaşma sağlanmazsa popüler filmlerin hiçbiri vizyona girmeyecek.
Title
Şahan Gökbakar'ın konuya dair Instagram hesabından yaptığı açıklama.
Title
İşte vizyon tarihi ertelenecek olan filmler: ◊ Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Yılmaz Erdoğan) ◊ Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz) ◊ Recep İvedik 6 (Şahan Gökbakar) ◊ Mucize 2: Aşk (Mahsun Kırmızıgül) ◊ Çiçero (Erdal Beşikçioğlu) ◊ Öldür Beni Sevgilim (Murat Boz, Seda Bakan) ◊ Bir Aşk İki Hayat (Bergüzar Korel, Engin Akyürek) ◊ Can Dostlar (Güldüy Güldüy ekibi)
Kavga büyüdü: Mars Grubu geri adım atmayıp 'başka yapımcıların da filmleri var' dedi
Yapımcılar ve salon işletmecileri bilet fiyatı yüzünden birbirine girdi. Özellikle Mars Grubu'nun bilet fiyatlarını promosyonlar ile yükselttiğini söyleyen yapımcılar 5 senedir bilet başına aldıkları 4,5-5 lira payın yükselmesini istedi. Yapımcılar mısır-kola ile yapılan promosyonlardan da rahatsız. Mars Grubu yetkilileri ise anlaşmaya yanaşmayarak, "Başka yapımcıların da filmleri var. Salonlarımız boş kalmaz" diyor. 1 Ocak'ta vizyona girmesi beklenen filmini geri çeken Yılmaz Erdoğan konuyla ilgili, "Bu iş sinemayı bitirme noktasına geldi" derken, Cem Yılmaz Twitter hesabından, "Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur" ifadelerini kullandı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.