Hayat RTÜK İsmail Saymazın hakaretini affetmedi Halk TVye hakaret cezası

RTÜK İsmail Saymaz'ın hakaretini affetmedi: Halk TV'ye hakaret cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren bir kadına Halk TV canlı yayınında hakaret eden gazeteci İsmail Saymaz'ın o sözlerini affetmedi. Saymaz'ın 'edepsiz, utanmaz kadın' ifadeleri nedeniyle Halk TV'ye idari para cezası verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
RTÜK İsmail Saymazın hakaretini affetmedi: Halk TVye hakaret cezası
İsmail Saymaz

RTÜK'ten yapılan açıklamada, Üst Kurul'un izleme dosyalarını görüşerek 6112 sayılı Yasa'da yer alan yayıncılık ilkelerini ihlal programlara çeşitli müeyyideler uyguladığı belirtildi.

'HALK TV'YE HAKARET CEZASI'

Halk TV'de yayınlanan 'Perdenin Önü Arkası' programında, konuk İsmail Saymaz'ın Ana Muhalefet Partisi Lideri'ne tepki gösteren bir anne hakkında sarf ettiği sözlere ilişkin de yaptırım uygulandığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üst Kurul toplantısında, Saymaz'ın '.. bu edepsiz kadın, bu utanmaz kadın bütün memleketin kötülüklerinin müsebbibi olduğuna inandığı için bu edepsizliği yapar Kemal Kılıçdaroğlu'na… Nerede bir vurgun varsa, talan varsa onu din adına Allah diye savunmayı öğretir bu utanmaz kadın. O nedenle bu kadından onun korunması lazım, çocuğun korunması lazım' şeklindeki ifadelerini yayınlayan Halk TV'ye idari para cezası verildi."

Çorum'da Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın konuştu: Sebebi HDP ile ittifak
GÜNDEM
Çorum'da Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın konuştu: Sebebi HDP ile ittifak

TELE 1'E 3 CEZA

Açıklamanın devamında, Tele 1'de yayınlanan '4 Soru 4 Cevap' programına konuk olarak çıkan Merdan Yanardağ'ın 'RTÜK'ün kendisi ucube bir kuruldur' ifadesi nedeniyle yayıncı kanala idari para cezası, aynı programın başka bir bölümüne konuk olan Yanardağ'ın toplumun bir kesimi ile ilgili sözlerine ilişkin ise ayrımcılık yapıldığı belirtilerek yayıncı kanala idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Yanardağ'ın aynı programın bir başka bölümünde de hükümete, spor camiasına ve TRT'ye hakaret ettiği belirtilerek, Tele 1 kanalına idari para cezası uygulandığı açıklandı.

Çorumlu vatandaştan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Hadi yürü
GÜNDEM
Çorumlu vatandaştan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Hadi yürü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.