Koronavirüs Türkiyenin 14 Eylül koronavirüs verileri Ölü sayısı 4 aydır ilk kez bu kadar yüksek

14 Eylül koronavirüs sonuçları: Test sayısı, vaka ve ölü sayısı

Türkiye'nin 14 Eylül koronavirüs verileri: Ölü sayısı 4 aydır ilk kez bu kadar yüksek

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin 14 Eylül'e ait koronavirüs verilerini açıkladı. Yayınlanan tabloda ölü sayısının 4 ayın ardından ilk kez bu kadar yükseldiği görülürken vaka sayısında da düne kıyasla sert bir artış gözleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vahim tabloya ilişkin yaptığı twitter paylaşımında, virüsün bulaşma hızında bir yavaşlama olmadığının özellikle altını çizdi. Öte yandan koronavirüs bilançosu dünya genelinde de giderek ağırlaşıyor, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) açıklama yaparak ekim ve kasım aylarının koronavirüse bağlı ölümler açısından daha sert geçeceği konusunda uyardı. İşte Türkiye'nin 14 Eylül koronavirüs vaka, ölü, test, ağır hasta sayısı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fahrettin Koca
Fahrettin Koca

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda yer alan veriler yenilendi. 14 Eylül koronavirüs sonuçlarının yer aldığı tabloda son durum oldukça endişe verici. Vaka sayısında düne göre hayli sert bir yükseliş gözlenirken, ölü sayısı ise 4 ay sonra ilk kez bu kadar yüksek oldu.

14 Eylül'de kaç kişi öldü?

  • Son 24 saatte 112 bin 563 koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 1716 kişiye hastalık tanısı konuldu. 63 kişi hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı ise 1301 oldu. Ölü sayısı 4 ay sonra ilk kez 60'ın üzerine çıktı.

Günlük iyileşen sayısıyla vaka sayısı arasındaki fark açılıyor

  • Öte yandan 1225 kişinin koronavirüs (Kovid-19) tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 260 bin 58'e yükseldi.

"Bulaşma hızında yavaşlama yok"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gün tabloya ilişkin değerlendirmede bulunduğu paylaşımında, "Hastalığın bulaşma hızında tespit edilmiş bir yavaşlama yok. Bugün hastalığa yakalanan 1.716 yeni hastamız var. Kayıplarımızın sayısı 60’tan fazla. Tek tek mücadele edemeyiz ama birlikte galip gelebiliriz. Birlikte tedbirlere uyalım" ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz 5 günün koronavirüs sonuçları

İncelenen veriler, virüsün yayılma hızında düşüş olmadığını tescilliyor.

Koronavirüsten ölmeden önce çektiği video ortaya çıktı: Ben geç kaldım, siz kalmayın
KORONAVİRÜS
Koronavirüsten ölmeden önce çektiği video ortaya çıktı: Ben geç kaldım, siz kalmayın

DSÖ uyarıyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yaptığı açıklamaya göre ekim ve kasım ayları koronavirüse (Kovid-19) bağlı ölümler anlamında daha sert geçecek.

Toplam ölüm sayısı 1 milyona yaklaşıyor

  • Dünya genelinde de tablonun şimdiden ağırlaştığını söyleyebiliriz. Açıklanan verilere göre dünya genelinde vaka sayısı 29 milyon 185 bini aşarken, virüs nedeniyle 928 bin 290 kişi ise hayatını kaybetti.

Dünya genelinde bilanço giderek ağırlaşıyor: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 29 milyon 185 bini aştı
KORONAVİRÜS
Dünya genelinde bilanço giderek ağırlaşıyor: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 29 milyon 185 bini aştı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.