Koronavirüs ABDde koronavirüste büyük tehlike 7 ayrı mutasyon oluşmaya başladı

ABD'de koronavirüste büyük tehlike: 7 ayrı mutasyon oluşmaya başladı

ABD'de yapılan bir araştırmada, ülkede koronavirüsün 7 ayrı mutasyonunun tespit edildiği öne sürüldü. Araştırmada, Kovid-19'un genetiğinde, temas ettiği insan bünyesine yerleşmesini kolaylaştıracak değişikliklere rastlandığı kaydedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde koronavirüste büyük tehlike: 7 ayrı mutasyon oluşmaya başladı
Arşiv

Sağlık bilimi üzerine araştırmaların yer aldığı MedRxiv sitesinde yayımlanan bir çalışmada, ABD içinde Kovid-19 ile benzer genetiğe sahip endişe verici 7 ayrı mutasyonunun oluşmaya başladığı iddia edildi.

Araştırmanın henüz hakem heyeti tarafından onaylanmadığına dikkat çekilerken, Kovid-19'un genetiğinde, temas ettiği insan bünyesine yerleşmesini kolaylaştıracak değişikliklere rastlandığı kaydedildi.

"Mutasyonda açıkça bir şeyler oluyor"


Araştırmanın yazarlarından Louisiana Eyalet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi viroloğu Jeremy Kamil, "Mutasyonda açıkça bir şeyler oluyor. Bence burada evrimsel değişimin açık bir imzası var." ifadesini kullandı.

Aynı sitede 8 Şubat'ta yayımlanan diğer bir çalışmada, İngiltere'de ortaya çıkan Kovid-19'un B.1.1.7 adlı yeni varyantının ABD'de yayılımının her 10 günde katlanarak arttığı ve mevcut gidişata göre Mart 2021'e kadar birçok eyalette en baskın tür olacağı uyarısı yapılmıştı.

ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 496 bini geçti
KORONAVİRÜS
ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 496 bini geçti

İngiltere'de koronavirüs kaynaklı ölüm ve vaka sayıları düşüyor
KORONAVİRÜS
İngiltere'de koronavirüs kaynaklı ölüm ve vaka sayıları düşüyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.