Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Pandemi tasarrufu arttırdı

Pandemi tasarrufu arttırdı

Covid-19’un Hane Halkı Tüketimi ve Tasarruflarına etkisi belli oldu. Geçen yılın ikinci çeyreğinde harcamalarda yaşanan düşüş, tasarrufun en üst noktaya ulaştığını gözler önüne serdi.

Haber Merkezi İHA
Pandemi tasarrufu arttırdı
Arşiv

Avrupa İstatistik Ofisi (EUROSTAT) verilerinden elde edilen bilgilere göre, Covid-19’un Hane Halkı Tüketimi ve Tasarruflarına etkisi belli oldu.

Böylelikle geçen yılın ikinci çeyreğinde harcamalarda düşüş yaşanırken, tasarrufun en üst noktaya ulaştığı görüldü.

2020 yılının üçüncü çeyreğinde tasarruf düşmesine rağmen 1 yıl öncesine göre artı 4,5 puan daha yüksek olduğu kaydedildi.

Rapor Avrupa Birliği ülkelerini kapsarken, 2020 yılının ikinci çeyreğinde brüt harcanabilir gelirinde sıfırın altına düştüğü gözlendi. Bireysel tüketim harcamalarına bakıldığında ise normalde 3-4 bandı seyrederken, 2020 yılının ikinci çeyreğinde eksi 15’lere düştüğü gözlendi. Üçüncü çeyrekte ise eksi 4 seviyesine geri çekildi.

35 bin 565 habere konu oldu

Yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında koronavirüs ile ilgili geçen yıl içerisinde, yazılı basın, televizyon kanalları ve online haber sitelerinde 55 milyona yakın haber çıkışı tespit edildi. Covid-19 ile birlikte ülkelerdeki ekonomik gidişat sarsılırken, tasarruf kelimesinin geçen yıl 35 bin 565 habere konu olduğu kaydedildi.

Enerjide israf %35’i buluyor: 2021 tasarruf yılı olsun
HAYAT
Enerjide israf %35’i buluyor: 2021 tasarruf yılı olsun

Her tasarruf yeni istihdam demek
EKONOMİ
Her tasarruf yeni istihdam demek

Tasarruf etmiyoruz
EKONOMİ
Tasarruf etmiyoruz

Tüketiciye tasarruf girişimciye kazanç
EKONOMİ
Tüketiciye tasarruf girişimciye kazanç
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.