Koronavirüs Pekinde durum acil ve vahim

Pekin’de durum ‘acil ve vahim’

Çin’in başkenti Pekin’de son 24 saatte tespit edilen yerel kaynaklı 22 yeni Kovid-19 vakası kaygıya yol açtı. Pekin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yerel kaynaklı vakaların, bir haftadır fark edilmeden hızla yayıldığını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Pekin’de durum ‘acil ve vahim’
Pekinde son 24 saatte 22 Kovid kaynaklı ölüm tespit edildi.

Çin’in başkenti Pekin’de son 24 saatte tespit edilen yerel kaynaklı 22 yeni Kovid-19 vakası kaygıya yol açtı. Pekin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yerel kaynaklı vakaların, bir haftadır fark edilmeden hızla yayıldığını açıkladı. Beijing News gazetesinin haberine göre, Pekin Komünist Partisi Sekreteri Cai Çi ve Belediye Başkanı Çın Cining yaptıkları acil durum toplantısında kontrol tedbirlerini ele aldı. Toplantıda durumun ‘acil ve vahim’ olduğunu belirten yetkililer, yayılmanın en kısa sürede kesilebilmesi için vakaların ortaya çıktıkları yerde ve anda gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Çin Kovid nedeniyle yeniden kapanıyor
KORONAVİRÜS
Çin Kovid nedeniyle yeniden kapanıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.