Koronavirüs Tek doz yetmez

Tek doz yetmez

Ankara Şehir Hastanesi’nden Prof. Hakan Oğuztürk, Kovid-19 konusunda “İkinci doz aşısını olmayanlar da hiç aşı olmayanlarla aynı grupta” uyarısında bulundu.

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
Tek doz yetmez  ​
Hakan Oğuztürk

Ankara Şehir Hastanesi’nden Prof. Hakan Oğuztürk, Kovid-19 konusunda “İkinci doz aşısını olmayanlar da hiç aşı olmayanlarla aynı grupta” uyarısında bulundu. Kovid-19’da vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesini değerlendiren Prof. Oğuztürk, aşılama oranlarında bir düşüşün yaşandığını hatırlattı. Art niyetli kişilerin toplumda aşının yan etkileri konusunda bilgi kirliliğine neden olduğunu söyleyen Prof. Oğuztürk, “İkinci dozun ciddi anlamda sıkıntılı olduğu şeklinde bilgileri bu insanlara enforme ediyorlar” dedi.

Bu tablo her şeyi özetliyor: 130 hastanın 126'sı aşı olmamış
KORONAVİRÜS
Bu tablo her şeyi özetliyor: 130 hastanın 126'sı aşı olmamış

ÇİFT DOZUN ÖNEMİ

  • Vaka sayısının önümüzdeki günlerde daha da artacağına dikkati çeken Prof. Oğuztürk, şunları söyledi: “Vaka sayısından daha önemlisi siz ne kadar çok aşı yaptırırsanız hastaneye yatış oranı ve ölüm sayısını azaltabilirsiniz. Son dönemlerde ölüm sayısının azalması belli yaşın üzerindeki insanların aşılanmasından dolayı virüse karşı koruyuculuk geliştiğini gösteriyor. Tek doz aşı olanlar da aşı olmayanlarla hastalığa yakalanma konusunda çok da farklı grupta değiller. Tek doz aşı yaptıranların da hastalığa yakalanma oranı oldukça yüksek.”

Oğuztürk, “Aşı olmayanlar, aşı ile mücadele programında da sürecin uzamasına sebebiyet veriyorlar. Sonbahardan sonra kısmi veya tam kısıtlama sürecine aşı olmayarak destek veriyorlar” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.