Seçim Torontodaki seçmene AK Mektup

Toronto'daki seçmene 'AK Mektup'

AK Parti Toronto Seçim Koordinasyon Merkezi, 1 Kasım'da yapılacak genel seçim için Toronto’da yaşayan 11 binden fazla seçmene 'AK Mektup' adıyla mektup yolluyor.

Haber Merkezi AA
AK Parti, Kanada'nın Toronto kentinde Türk seçmenlere yönelik olarak "AK Mektup" adıyla mektup çalışması başlattı.

AK Parti Toronto Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mehmet Emin Erilli, "Yeni Türkiye Güçlü Gelecek" başlığıyla hazırladıkları mektupla, hangi siyasi partiye gönül vermiş olursa olsun, Kanada'da yaşayan Türk vatandaşlarını, milli iradenin tecellisine katkı için oy kullanmaya çağırdıklarını söyledi.

Toronto'da yaşayan 11 binin üzerindeki seçmenden şu ana kadar 5 bine yakınının evine mektup yolladıklarını anlatan Erilli, Türk seçmene hitaben "Hangi partiden olursanız olun, gelin oyunuzu kullanın" dedi.

Bu seçimde Toronto'da üç farklı merkezden ücretsiz otobüs hizmeti vereceklerini anlatan Erilli, "Bu hizmetten AK Parti'ye gönül versin vermesin her vatandaşımız istifade edebilecek. Biz istiyoruz ki milli iradeyi hep beraber Kanada'dan ülkemize yansıtalım'' diye konuştu.

Kanada'da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği ile Toronto'daki başkonsoloslukta 23, 24 ve 25 Ekim'de açılacak sandıklarda oy kullanabilecek.

Ankara'daki terör saldırısı

Diğer taraftan, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği ile Toronto Başkonsolosluğu'nda açılan taziye defterine yazan birçok ülke temsilcisi terörü lanetledi.

Ottawa'daki taziye defterini, Kosova, Cezayir, Avusturya, Avustralya, Belçika, Hırvatistan, AB Temsilcisi, Yunanistan, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Moldova, Nepal, Paraguay, Polonya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İsviçre, Tanzanya, Uruguay, Afganistan, Azerbaycan, Yeni Zelanda, Nijerya, Pakistan, Burundi, Çin, Haiti, Peru, Macaristan, Hindistan, Bangladeş, Meksika, Sudan, Angola, Venezuela temsilcileri imzaladı.

Ottawa'daki birçok ülkenin büyükelçileri, taziye defterini imzalamanın dışında, Büyükelçi Selçuk Ünal'a taziye mektubu da yolladı.

Kanada Dışişleri Bakanlığı'nın üst düzey bürokratları, uluslararası organizasyonların temsilcileri, Türk ve yabancı dernek ve sivil toplum kuruluşlarının da Büyükelçi Ünal'ı ziyaret ederek, taziyelerini ilettikleri öğrenildi.

Türkiye'nin Toronto Başkonsolosluğu'nda da açılan taziye defterini de Hindistan, Pakistan, Çek Cumhuriyeti, Küba, Romanya, Sri Lanka ve Toronto Belediyesi ile NATO Konseyi Kanada Başkanlığı temsilcileri imzaladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akçakale'de yaptığı konuşmada "Harekat nedeniyle eğitime ara verilen okullardaki öğrencilere telafi eğitimi verilecek" dedi.
Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi
Gündem

Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçileri Lulia Dragusan (34) ve sevgilisi Alexandr Aricov (33) ile firari 4 sanık hakkındaki iddianame tamamlandı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şüpheliler hakkında 'nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme’ suçlarından 47’şer yıl hapis cezası istendi. İddianamede Sarar çiftinin kasalarından çalınan para ve ziynet eşyalarının 10 milyon TL değerinde olduğunu bildirdiği de yer aldı.
KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim
Gündem

KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim

2019-2020 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.