|
Spor

2014 yılının en iyi 100 futbolcusu belirlendi

İngiltere'nin en çok satan futbol dergilerinden Match of the Day, 9-29 Aralık Noel Özel sayısında, okuyucuları arasında yaptığı "Yılın En İyi 100 Futbolcusu" anketinin sonuçlarını açıkladı.

10:24 . 26/12/2014 Cuma
DHA

Derginin listesinde birinci sırada geçen yıl okuyucular tarafından da "En iyi Futbolcu" seçilen Cristiano Ronaldo yer alırken, geçen yıl 17. sırada yer alan Arsenal'in Türk asıllı yıldızı Mesut Özil bu yıl 43. sıraya geriledi. Geçen yıl 10. sırada yer alan Borussia Dortmundlu İlkay Gündoğan ise bu yıl listeye giremedi.Geçen yılın ikincisi Zlatan İbrahimovic ise bu yıl 14. sırada yer bulurken, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi geçen sene üçüncü sırada yer bulduğu listede bu yıl 2. sıraya yükseldi.Dünya Kupası'nda yapmış olduğu ısırma hareketi sebebi ile yeşil sahalardan uzun süre ayrı kalan Barcelona'nın Urugaylı golcüsü Luis Suarez ise Match of the Day okuyucuları tarafından en çok oy alan üçüncü isim oldu.Match of the Day dergisinin "Yılın En İyi 100 Futbolcusu" listesine giren futbolcuların 39'u Premier Lig'den, 25'i La Liga'dan, 20'si Almanya Bundesliga'dan ve 4 tanesi ise İtalya Serie A'dan şeklinde sıralanırken, en iyi 100 futbolcunun listesinde yer alan yıldızların 12'si Bayern Münih'ten, 12'si Real Madrid'den, 9'u Barcelona'dan, 8 futbolcu Manchester City'den ve 6 isim ise Manchester United'dan seçilmesi dikkat çekti.   


Dergi 2014'ün "Yeni kahramanı" olarak Evertonlı Ross Barkley'i, 2014'ün "En İyi Ortasahası" olarak Chelseali Eden Hazard'ı, "En İyi Forvet" oyuncusu olarak da Diego Costa'yı ödüllendirirken, Liverpool'un İtalyan forveti Mario Balotelli'yi ise "Stil Kralı" ilan etti.
#ronaldo
#messi
#dünyanın en iyi 100 futbolcusu
#mesut özil
#ilkay gündoğan
#real madrid
#ibrahimovic
9 yıl önce
default-profile-img