|

Irkçılığa karşı dev bağış

NBA’nın efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri pazarlayan “Jordan Markası” ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

Haber Merkezi
02:00 - 7/06/2020 Pazar
Güncelleme: 22:28 - 6/06/2020 Cumartesi
Yeni Şafak
Michael Jordan
Michael Jordan

Amerikan Basketbol Ligi’nin (NBA) efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan “Jordan” markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon Dolar bağışlayacacağını açıkladı. Siyahi ABD vatandaşı George Floyd’un, Minneapolis kentinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesiyle alevlenen “Black Lives Matter” (Siyahilerin hayatları önemlidir) protestoları sürerken, 6 NBA şampiyonluğu bulunan eski ABD’li basketbolcu Michael Jordan ve Jordan markası, önemli bir taahhütte bulundu.

“Jordan” markasının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Siyahilerin hayatları önemlidir. Bu, tartışmaya yol açmayı amaçlayan bir açıklama değil. Ülkemizin kurumlarında başarısızlığa neden olan kökleşmiş ırkçılık tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar siyah insanların yaşamlarını korumaya ve iyileştirmeye kararlıyız. Michael Jordan ile Jordan markasının, ırkçılıkla mücadele, sosyal adalet ve eğitime erişim için çalışan kuruluşlara 10 yıl içinde 100 milyon Dolar bağışta bulunacağını duyuruyoruz” ifadeleri kullanıldı.

#Michael Jordan
#Bağış
#Irkçılık
4 yıl önce
default-profile-img