|

Kayserispor Marius Sumudica ile yollarını ayırdı

Süper Lig'e müthiş bir griş yapan Kayserispor, son haftalarda alınan sonuçların ardından teknik direktör Marius Sumudica ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Yeni Şafak
20:04 - 15/05/2018 Salı
Güncelleme: 20:34 - 15/05/2018 Salı
Yeni Şafak
Marius Sumudica
Marius Sumudica

Süper Lig'e müthiş bir griş yapan Kayserispor, son haftalarda alınan sonuçların ardından teknik direktör Marius Sumudica ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
  • "2017-18 futbol sezonu, başında takımımızı çalıştırmak ve koyduğumuz hedeflere birlikte yürümek üzere yola çıktığımız teknik direktörümüz Sayın Marius Sumudica, Türkiye'deki ilk yılı olmasına ve takımdaki yeni oyuncuların da 14-15 gibi çok sayıda bulunmasına rağmen sezonun ilk yarısında, yönetimimizin hedefleriyle uyumlu üst düzey başarı sağlamış ve çok iyi futbolla birlikte, 30 puan toplamayı da başarmıştır. Ancak; sezonun ikinci yarısında aynı başarı tekrarlanamamış, yönetim olarak kendisine ve oyunculara verilen maddi-manevi desteğe rağmen bir türlü ilk yarı performansına ulaşılamamıştır. Bu süreçte, sayın hocamız da bu durumdan rahatsızlığını ifade ederek birkaç hafta önce ayrılma isteğinde bulunmuş ancak yönetimimiz "istikrar" açısından devam etmesini sağlamıştır. Ancak, geldiğimiz noktada sayın Sumudica ile yaptığımız görüş alışverişi sonucu, birkaç takviye olsa da, önümüzdeki sezonda da çoğunlukla aynı futbolcu gurubu ile yola devam edileceğinden koordinasyon ve iletişimde sıkıntıyla birlikte "hedeflenen başarı" açısından da tereddütler oluştuğundan karşılıklı anlayış çerçevesinde yollarımızın ayrılmasına karar vermiş bulunmaktayız. Hocamıza Kayserispor'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, kendisini tanımaktan mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz. Güle güle Şumi, kariyerinde başarılar... "
#Marius Sumudica
#Kayserispor
6 yıl önce
default-profile-img