Spor Teknik direktör dayanmıyor Kayserispor 2 sezonda 7 hoca değiştirdi

Kayserispor'a hoca dayanmıyor: 2 sezonda 7 teknik direktör değiştirildi

Teknik direktör dayanmıyor: Kayserispor 2 sezonda 7 hoca değiştirdi

Süper Lig ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor, 2 sezon içerisinde 7 kez hoca değişikliği yaptı. Aynı zamanda Kayserispor'da 7 yabancı antrenör takımı çalıştırdı.

Haber Merkezi İHA
Kayserispor'un yeni hocası Dan Petrescu göreve başladı.
Kayserispor'un yeni hocası Dan Petrescu göreve başladı.

Süper Lig’de mücadele veren Hes Kablo Kayserispor’da Rumen teknik direktör Dan Petrescu dönemi resmen başladı. Petrescu, sarı kırmızılı takımda bu sezon görev yapacak 3.teknik direktör oldu. Petrescu, Hes Kablo Kayserispor’da görev yapan 7.yabancı teknik direktör olarak da tarihe geçti.

7. yabancı hoca

Daha önce İngiliz, Portekizli, Hırvat, Gürcü teknik direktörler görev yaparken 3 kez de rumen teknik direktörler sarı kırmızılı takımlın çatısı altında yerini aldı. Hes Kablo Kayserispor’da görev yapan ilk yabancı teknik direktör İngiliz Richard Beresford olurken şu an için son yabancı hoca Dan Petrescu oldu.

Hes Kablo Kayserispor’da görev yapan yabancı teknik direktörler şu şekilde;

Richard Beresford (İngiliz teknik direktör. 1973-1974 sezonunda görev yaptı) Gigi Multescu (Rumen teknik direktör. 1997-1998 sezonunda görev yaptı) Şota Arveladze (Gürcü teknik direktör. 2010-2011, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında 84 maçta görev yaptı) Robert Prosinecki (Hes Kablo Kayserispor’da 2 kez farklı dönemlerde göreve geldi ve 3 sezonda görev yaptı) Domingos Paciencia (Portekizli teknik direktör. 2013-2014 sezonunun ikinci yarısında Robert Prosinecki’nin gönderilmesi sonrasında takımın başına getirildi. Kayserispor ile 7 lig maçına çıktı) Marius Sumudica (Rumen teknik direktör. 2017-2018 sezonunda görev yaptı. 33 Süper Lig, 8 türkiye Kupası maçında takımın başında yeraldı) Dan Petrescu (Rumen teknik direktör. 1967 doğumlu Petrescu ilk kez Türkiye’de çalışacak)

  • Son 2 sezonda 7 hoca değişikliği
  • Kayserispor, ligin en fazla hoca değiştiren takımlarından birisi konumunda. 2019/2020 sezonuna Hikmet Karaman ile başlayan Kayserispor, daha sonra Samet Aybaba ile anlaştı. 18 gün görevde kalan Aybaba daha sonra takımdan ayrıldı. Onun yerine Bülent Uygun getirildi. Kayserispor ile 9 maça çıkan Uygun'dan sonra Robert Prosinecki dönemi başladı. 19 maç sonunda Prosinecki ile de yollar ayrılıp Bayram Bektaş ile anlaşma sağlandı. Sadece 6 maç görevde kalabilen Bektaş'ın ardından yeniden Samet Aybaba göreve getirildi. 9 maçta 0.44 puan ortalaması yakalayan Aybaba ile de yollar ayrıldı. Takımın başına son olarak Dan Petrescu getirildi.

Kayserispor'da Samet Aybaba dönemi kısa sürdü
SPOR
Kayserispor'da Samet Aybaba dönemi kısa sürdü

Abone Ol Google News
Eski CHP vekili Ateş: Kılıçdaroğlu parti ilkeleri aleyhine konuşmayı gelenek haline getirdi
Gündem

Eski CHP vekili Ateş: Kılıçdaroğlu parti ilkeleri aleyhine konuşmayı gelenek haline getirdi

Eski CHP vekili Yılmaz Ateş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti ilkelerini unutmak ve aleyhinde konuşmakla eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun parti kimliğine hiçe saydığını belirten Ateş, “Sayın Kılıçdaroğlu o makamda geçici oturduğunun sanırım farkında değil. O makamda oturanların, o makamı kuran Atatürk'ün ve yönettiği insanların karakterinden ve parti ilkelerinden hiç ilham almadığı görülüyor” dedi.
WhatsApp yeni sözleşmesi nedeniyle 35 milyon kullanıcısını kaybetti
Teknoloji

WhatsApp yeni sözleşmesi nedeniyle 35 milyon kullanıcısını kaybetti

Yapılan araştırmalar, yeni kullanıcı sözleşmesi nedeniyle WhatsApp'ın dünya genelinde 35 milyon kişiyi kaybettiğini gösteriyor. Yani kullanıcılar WhatsApp yerine BiP, Signal ya da Telegram gibi alternatif uygulamalara yöneliyor.
5 yıl sonra bir ilk: Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmeleri başladı
Gündem

5 yıl sonra bir ilk: Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmeleri başladı

Türkiye ve Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra yapılan istikşafi görüşmeler bugün İstanbul'da başladı. Tüm gün sürmesi beklenen toplantılar, basına kapalı olarak gerçekleşecek. Görüşmelerde gündem Ege ve Doğu Akdeniz'deki sorunlar olacak. Ankara'nın ikili sorunların çözümünü diyalog ve müzakerede araması, Türkiye'nin AB ile ilişkilerinde olumlu yönde bir adım olarak değerlendiriliyor. Atina ve Ankara arasındaki istikşafi görüşmelerin tekrar başlaması kararı, AB ve üye ülkeler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.