|

Liverpoollu Mamadou Sakho dopingli çıktı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'da forma giyen Mamadou Sakho kadro dışı bırakıldı. Fransız futbolcunun kişisel tedavisi nedeniyle aldığı bir ilaç nedeniyle doping testini geçemediği ve bu yüzden de İngiliz kulübü tarafından kadro dışı bırakıldığı belirtildi.

Yeni Şafak
15:33 - 23/04/2016 Cumartesi
Güncelleme: 12:40 - 23/04/2016 Cumartesi
Yeni Şafak
Liverpoollu futbolcuların gol sevinci...
Liverpoollu futbolcuların gol sevinci...

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'da forma giyen Mamadou Sakho'ya yapılan doping testinin pozitif çıktığı ve kadro dışı bırakıldığı belirtildi.Fransız sitesi RMC Sport'un iddiasına göre, yağ yakıcı bir ilaç nedeniyle doping testi pozitif çıkan başarılı savunma oyuncusu kadro dışı bırakıldı. Son dönemde atletizm, bisiklet ve teniste ünlü yıldızların doping testlerinin pozitif çıkması büyük yankı uyandırırken futbolda bu tarz bir skandal yaşanmamıştı.İddiaya göre, Sakho'nun kişisel tedavisi nedeniyle aldığı bir ilaç nedeniyle doping testini geçemediği ifade ediliyor.

Liverpool da açıkladı

İngiliz ekibi yaptığı açıklamada, Sakho'nun testlerinin pozitif çıktığını ve UEFA'ya bilgi vereceğini belirtti. Sakho'nun antrenmanlara çıkmaya devam edeceği ancak soruşturma sonuçlanana kadar maçlarda forma giyemeyeceği ifade edildi.


#Liverpool
#Sakho
#UEFA
8 yıl önce
default-profile-img