SÜPER LİG

TFF Başkanı Nihat Özdemir açıkladı: Lig tescil edilecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in mevcut haliyle tescil edilmesi veya ilerleyen dönemde play-off oynatılmasına yönelik iddialar hakkında konuştu.

Haber Merkezi Diğer

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu koronavirüs tehlikesi nedeniyle liglere ara verildiğini açıklamıştı. Bu süreç sonrası yaşanacak gelişmelerse merak konusu olmaya devam eti. TFF Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs sürecinin uzaması halinde Süper Lig’in mevcut haliyle tescil edilmesi veya ilerleyen dönemde play-off oynatılmasına yönelik iddialara cevap verdi.

Milliyet’e konuşan Başkan Özdemir, "Şu an konuşulan iddialar asla doğru değil. Bu konular gündemimizde dahi yok. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir. Biz fotoğrafa bu açıdan bakıyoruz. Herkes kafasına göre, kendi kendine konuşuyor. Karar verici biziz. Ne play-off ne de liglerin mevcut haliyle tescili gündemimizde yer almıyor" ifadelerini kullandı.

  • Bakan Kasapoğlu'na 7 maddelik rapor verdiklerini belirten TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Hiçbir şey belli değil. Sanıldığı gibi ligin başlangıcıyla ilgili öyle belli bir tarih falan da yok. Kulüpler Birliği ile bunu bile konuşmadık. Sayın Bakana 7 maddelik bir rapor verdik. Bu raporda süreçle ilgili bir dizi senaryolar var ve sadece Sayın Bakan biliyor" diye konuştu.


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cengiz Ünder'den 'Evde Kal' paylaşımı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+