Teknoloji Elon Musk Tesla mağazalarını kapatma nedenini açıkladı

Elon Musk Tesla mağazalarını kapatma nedenini açıkladı

Dünyanın en iyi elektrikli araçlarından birini üreten çılgın girişimci Elon Musk, mağazalarının kapatma kararı aldı. Online satışa ağırlık vermek istediği açıklayan Musk, mağaza kapatma kararının arkasında ziyaretçi satılarının olduğunu belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Elon Musk Tesla mağazalarını kapatma nedenini açıkladı
Elon Musk mağazaları kapatma kararını mağaza yetkililerine mektup ile iletti.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, mağazalarını kapatma kararı almıştı. Şirket çalışanlarına gönderdiği mektupla durumu bildiren Musk, satışları düşük olan mağazaları kapatacağını bildirdi.

ONLİNE SATIŞ DAHA KARLI!

Ürettiği elektrikli otomobil ile dünyaya damgasını vuran çılgın girişimci, mağazalarının yeterli sayıda ziyaretçi almadığını açıkladı. Mağazada gerçekleştirilen satışların mağaza maliyetlerini karşılamadığını belirten ünlü CEO, online satışı güçlendireceğini açıkladı.

Buna ek olarak mağaza yetkililerine mektup ile durumu bildiren Musk, mektubunda performası düşük olan mağazaları kapatacağını belirtti. Söz konusu mektup ile mağazanın kapatılmaması için mağaza müdürlerinin mağaza satış performansını yeterli sevilere çekmeleri gerekiyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.