Teknoloji Karadenizin ilk ve tek Sosyal İnovasyon Merkezi kuruldu

Karadeniz’in ilk ve tek Sosyal İnovasyon Merkezi kuruldu

Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek Sosyal İnovasyon Merkezi (SİM), Samsun Üniversitesinde (SAMÜ) Araştırma ve Uygulama Merkezi statüsünde kuruldu.

Haber Merkezi İHA
SAMÜ'de kuruldu.
SAMÜ'de kuruldu.

  • Teknolojik ve ekonomik değişimlere bağlı olarak şekillenen toplumsal sorunlara etkili, verimli, sürdürülebilir çözümler üretmek ve yenilikçi iş modelleri geliştirmek amacıyla kurulan Samsun Üniversitesi Sosyal İnovasyon Araştırma ve Uygulama Merkezinin (SAMÜSİM), yönetmeliği 17 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

SAMÜSİM, bölgedeki ve dünyadaki diğer üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör işletmeleri ve sivil toplum örgütleriyle iş birliği içinde çok disiplinli araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmayı ve sosyal inovasyon eksenli fikir ve projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Zoom veri rotalarında değişiklik yaptı
TEKNOLOJİ
Zoom veri rotalarında değişiklik yaptı

İlerleyen günlerde faaliyetlerine fiilen başlayacak olan Samsun Üniversitesi Sosyal İnovasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin etkinlik ve projeleri hakkında Samsun Üniversitesi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından bilgi edinilebilir.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.