Teknoloji Netflixten diziseverlere müjde

Netflix'ten diziseverlere müjde

Netflix, Android kullanıcılarının işini kolaylaştıracak bir özellik yayınladı. Akıllı indirme özelliği sayesinde dizilerin yeni bölümleri çevrimdışı izlenebilmek için otomatik olarak indirilebilecek.

Haber Merkezi Diğer
Netflix geçtiğimiz yıl ülkemizde hizmete girdi.
Netflix geçtiğimiz yıl ülkemizde hizmete girdi.

Popüler internet televizyonu Netflix, çevrimdışı içerikleri için çok faydalı olacak bir özelliği duyurdu. Şirketin sözcüsü Cameron Johnson, yeni özellik için, "Günümüzde dosya indirmek otomatik bir süreç değil ve çoğu zaman insanlar bir dizinin birkaç bölümünü indiriyorlar. Mümkün olduğunda, bu işi Netflix'in sizin için yapmasını istiyoruz" açıklamasını yaptı.

Platform aslında yıllarca çevrimdışı içerik olayına soğuk bakıyordu ancak Amazon Prime Video’nun indirme seçeneğini sunmasıyla beraber 2016 yılında çevrimdışı içeriklere başladı.

Netflix’in indirme özelliği sayesinde izleme listesindeki diziler izlendikten sonra yeni bölümler otomatik olarak indirilecek. Bu özellik şimdilik sadece Android cihazlar için geçerli, iOS cihazlar için sene sonuna kadar deveye alınması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.