Yazarlar S-400ler ve 15 Temmuz

S-400’ler ve 15 Temmuz…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

15 Temmuz’un üçüncü yıldönümündeyiz: Üç yıl önce FETÖ’cü hainlerin Ankara’yı bombalamak üzere kalktıkları piste, üç yıl sonra Türkiye’yi korumak için alınan füzeler indiriliyor.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : S-400’ler ve 15 Temmuz…
Haber Merkezi 09 Temmuz 2019, Salı Yeni Şafak
S-400’ler ve 15 Temmuz… yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!

Ankara, Washington’ın muhtelif tehditlerine, şantajlarına boyun eğmedi: Dik durdu. Kararlılığını korudu. Nihayetinde S-400 savunma sistemini aldı.

En başta Haydut ABD olmak üzere bütün Batılı düşmanlarımıza “göstere göstere” sevkiyat devam ediyor!

*

Sevkiyatın, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümüne üç gün kala başlaması pek manidardır.

Bununla birlikte, “bir başka manidar tarih” daha var ki; o da 12 Temmuz’dur!

12 Temmuz 1947’de Türkiye ile ABD arasında bir “askeri yardım anlaşması” imzalanmıştır.

1947’de, Türkiye ABD’nin kontrolüne gireli üç yıl olmuştu: Cumhurbaşkanı, İsmet İnönü idi…

Peki, yetmiş iki yıl sonra (2019) ne oldu? Yine bir 12 Temmuz günü; ABD’ye rağmen, Rusya’dan alınan S-400’lerin sevkiyatı başladı.

Türkiye’nin, ABD’nin boyunduruğundan çıktığını cümle âleme gösteren bir hadiseden bahsediyoruz!

S-400’lerin alınması mı; Türkiye’nin savunmasını güçlendirmek bakımından hayati bir hamledir.

Kritik eşik, aşılmıştır.

Düşmanlarının olası saldırılarına karşı “bütün önlemleri” almak, Türkiye’nin egemenlik hakkının bir gereğidir.

Bundan sonraki süreçte; Haydut ABD’nin türlü kahpeliklerine, muhtemel yaptırımlarına karşılık da, Türkiye ayan beyan “Madem öyle, inceldiği yerden kopsun!” diyebilmelidir, demelidir…

15 Temmuz darbe kalkışmasının arka planında yer alan ABD; asla stratejik müttefikimiz, dostumuz, ortağımız falan değildir.

Ya, nedir? Azılı düşmanımızdır!

NELER YAZMIŞLARDI?

“Uncle Sam”in hesabına görev yapan bilumum Etki Ajanları; “Türkiye’nin S-400’leri alamayacağını” yazarken pek iddialıydılar, “büyük” konuşuyorlardı!

Amerikancı Cumhuriyet gazetesinin köşe yazarı Mine G. Kırıkkanat, 28 Mayıs’ta “S-400’ler alınamaz dediğimde ayağa kalkanlar oturun yerinize, sıfır!” tweet’ini atarken Kurthan Fişek’liğe özenmişti…

Eğer, Kurthan Hoca yaşasaydı; 12 Temmuz’dan itibaren, S-4oo bahsinde gıkı çıkmayan Kırıkkanat’a garanti “Otur, sıfır!” derdi!

*

“Yahudi değilim ama ben bir Siyonist’im” diyen ABD’nin eski başkan yardımcısı Mister Joe Biden’la öz-çekim günlerinden hatırladığımız, Cumhuriyet’in eski yazarlarından Aslı Baydın’taşbaş ise 9 Mayıs’ta twitter’da şöyle yazmıştı:

“Temmuz ayında S-400’ler gelmeyecek. Süresiz erteleme masada. Sonra, söylemedi demeyin…”

*

FETÖ’nün kaçaklarından CIA elemanı Emre Yaramaz adlı hain de 8 Mart 2019’da “S-400’ü aldırmazlar. Alamayacak. Aldırmayacaklar diye “büyük” laf etmişti!

Twitter’da “RTE, S-400’ü A-LA-MAZ demedik mi? YE-MEZZ, SIKAR BİRAZ…” diye yazan da; Sam Amca’sının Yaltakçısı, işte bu Emre Kahpesi idi!

ÜÇ BUÇUK ATAN MALUM AJAN

CIA’in Emre Yaramaz’ı, FETÖ’sünün darbeyi başaracağından o denli emindi ki; twitter’da, ta on ay öncesinden “2016’nın Temmuz’unda Türkiye’ye döneceğini” söylüyordu!

FETÖ/NATO/ABD darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti: Üç buçuk atan Yaramaz Ajan; halen kaçak, dönemiyor! Atlantik’in öte yanında, Sam Amca’sının kanatları altında hainliğini sürdürüyor.

RESEPSİYONDAKİ ÇAN

15 Temmuz (2016) günü, Büyükada’da Splendid Otel’deki darbe toplantısına katılanlar arasında yer alan –Graham Fuller’ın yetiştirmesi- CIA mensubu Henry Barkey, otelden ayrılırken resepsiyona üzerinde “Pennsylvania” yazılı bir “çan” bırakmıştı!

Yani? Kendilerine ve de piyonları FETÖ’ye çok güveniyorlardı…

Gecenin sonunda, üstlerine “Gizli Kardinalimiz başardı!” diyeceklerdi!

Şayet, başarsalardı; işte bu Gizli Kardinal’i birkaç gün içinde “işgal ettikleri” Türkiye’ye getireceklerdi!

DEHŞETENGİZ PLAN

Askeri darbenin ve işgalin hemen ardından; Yüz Sekiz Bin vatan evladını infaz etmek üzere “dehşetli bir plan” yapmışlardı! Ceset torbaları dahi hazırdı!

FETÖ’cü hainlerle birlikte CIA de işin içindeydi.

*

Darbecilere karşı aziz vatanımızı savunmak üzere meydanlara çıkan kahraman milletimizin, güvenlik güçlerimizin büyükdirenişi sayesinde…

Haçlı ve Siyonist İttifakı’na mensup İŞGAL GÜÇLERİ’nin, 15 Temmuz’daki Darbe Teşebbüsü berhava edildi!

*

15 Temmuz 2016’da darbecilere karşı direnirken katledilen 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.