Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddediyor
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddediyor

Birkaç gün önce kan pıhtılaşması nedeniyle tedavi gören Sudan'ın devrik Cumhurbaşkanı, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi kabul etmiyor. El Beşir, tedavisinin ardından Hartum'daki konuk evine götürüldü. 19 Aralık'ta ekonomik kriz nedeniyle olaylar patlak vermiş, 30 yıllık el Beşir dönemi sona ermişti.

Haber Merkezi AA
Ömer el-Beşir.
Ömer el-Beşir.

Sudan'da birkaç gün önce tromboz (kan pıhtılaşması) nedeniyle tedavi gören devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi reddediyor.

  • Sağlık yetkilisinden alınan bilgiye göre, Beşir, hafif derecede geçirdiği tromboz nedeniyle bir hastanede tedavi gördü ve daha sonra başkent Hartum'da tutulduğu konuk evine götürüldü.

Sağlık yetkilisi, tedavinin ardından Beşir'in sağlık durumunun stabil hale geldiğini ancak psikolojisinin bozuk olduğunu aktardı.

Devrik Cumhurbaşkanı Beşir'in yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddettiğini ifade eden sağlık yetkilisi, Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiğini kaydetti.

Sudan'da 19 Aralık'ta ekonomik kriz sebebiyle başlayan gösterilerin, hızla başkent Hartum ve ülke genelinde rejim karşıtlığına dönüşmesi ve başkentteki ordu karargahı önünde yoğun katılımlı gösterilerin ardından ordunun 11 Nisan Perşembe günü yönetime el koyduğunu açıklamasıyla 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Sudan'da üst düzey yöneticiler cezaevine gönderildi
DÜNYA
Sudan'da üst düzey yöneticiler cezaevine gönderildi

Sudan'ın Türkiye talebi
DÜNYA
Sudan'ın Türkiye talebi

Sudan'da darbe girişimi
DÜNYA
Sudan'da darbe girişimi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.