Dünya İsyan bayrağı

İsyan bayrağı

ABD'de 3 milyon kaçak göçmeni sınır dışı edeceğini açıklayan Donald Trump'a Los Angeles polisinden tepki geldi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck yaptığı açıklamada, göçle mücadele konusundaki tutumlarını değiştirme planlarının olmadığını söyledi. Los Angeles Emniyet Müdürü Beck, “Farklı bir şey yapma niyetinde değilim. Kişilerin sadece göçmenlik statülerine göre uygulamalarda bulunmayacağız.

Sınır dışı çabalarında, İç Güvenlik Bakanlığı ile birlikte çalışmayacağız. Bu bizim işimiz değil. Olmayacak da” dedi. ABD'de yasa dışı yollarla kalan 11 milyon göçmenden en az 1 milyonunun Los Angeles'ta yaşadığı tahmin ediliyor. Trump geçtiğimiz günlerde CBS televizyonuna verdiği röportajda; “suç işlemiş, uyuşturucu çetesi ya da suç örgütü üyesi” kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, “Bu kişileri ya ülkeden göndermeyi başarırız ya da onları hapse atarız” diye konuşmuştu. Trump, sınır dışı edilecek göçmenlerin sayısının 2-3 milyonu bulduğunu belirtmişti.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.