Gündem Bitliste 750 kilo amonyum nitrat imha edildi

Bitlis yerel haberleri: Bitlis’te 750 kilo amonyum nitrat imha edildi

Bitlis’te 750 kilo amonyum nitrat imha edildi

Bitlis’te güvenlik güçlerinin arama tarama faaliyetleri kapsamında, terör örgütüne ait Merkeze bağlı Kayalıbağ köyünde 300 kilo Kavakbaşı köyü kırsalında ise 450 kilo olmak üzere toplam 750 kilo amonyum nitrat ele geçirildi.

Haber Merkezi IHA
Bitlis'te ele geçirilen amonyum nitrat imha edildi.
IHA
Bitlis'te ele geçirilen amonyum nitrat imha edildi.
Bitlis'te ele geçirilen amonyum nitrat imha edildi.
IHA
Bitlis'te ele geçirilen amonyum nitrat imha edildi.

Bitlis Valiliği terör örgütüne ait Merkeze bağlı Kayalıbağ köyünde 300 kilo Kavakbaşı köyü kırsalında ise 450 kilo olmak üzere toplam 750 kilo amonyum nitrat ele geçirildiğini açıkladı.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamalar şu şekilde:

"Merkeze bağlı Kayalıbağ köyü kırsalı, Kaşıklı Deresi kuzeyi mevkiinde, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak barınakları imha etmek maksadıyla, 23.02.2018 günü Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca operasyon icra edilmiştir. Operasyon kapsamında icra edilen temas arama faaliyetinde, 23.02.2018 günü 300 kilo amonyum nitrat, 3 adet mutfak tüpü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş, yerinde imha edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir"

"Teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir"

"Merkeze bağlı Kavakbaşı köyü kırsalı, Kanuşuran Tepe mevkiinde, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak/barınakları imha etmek maksadıyla, 23.02.2018 günü Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca operasyon icra edilmiştir. Operasyon kapsamında icra edilen temas araması faaliyetinde, 23.02.2018 günü 450 kilo amonyum nitrat, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiş, yerinde imha edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."

Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı
GÜNDEM
Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

TSK: 1873 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
TSK: 1873 terörist etkisiz hale getirildi
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.