Gündem Bitliste 91 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis’te 91 düzensiz göçmen yakalandı

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bitlis’te 91 düzensiz göçmen yakalandı
Göçmenler

Bitlis’te jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 91 düzensiz göçmen yakalandı.
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca göçmen kaçakçılığı yapan şahısların takibi hakkında yürütülen faaliyetin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Bitlis-Baykan karayolu Tanrıyar Yol Kontrol Noktasında şok yol kontrol uygulamaları icra edilmiştir. Yapılan şok yol kontrol uygulamasında Türkiye plakalı bir kamyonun uygulama noktasına girmeyerek Diyarbakır istikametine doğru kaçtığı görülmüş ve yapılan takipte kamyonun Tanrıyar köyü Şehitlik mevki’inde yol ortasında park edilmiş şekilde olduğu, şoförün ise kaçtığı tespit edilmiştir. Kamyonun kasasında yapılan kontrolde, yurda yasa dışı yollardan girdiği tespit edilen 91 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalanmıştır.

Esed rejimi
katletmeye devam ediyor: Dera’da göç dayatması
DÜNYA
Esed rejimi katletmeye devam ediyor: Dera’da göç dayatması

Bitlis Cumhuriyet Savcısının talimatıyla kaçan kamyon şoförünün yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Yakalanan 91 düzensiz göçmen ise işlemlerinin ardından Van Geri Gönderme Merkezine teslim edilecektir” denildi.

İstanbul'da 506 göçmen sınır dışı edilmek üzere göç merkezinde
GÜNDEM
İstanbul'da 506 göçmen sınır dışı edilmek üzere göç merkezinde

İstanbul'da 547 göçmen sınır dışı edilmek üzere göç merkezinde
GÜNDEM
İstanbul'da 547 göçmen sınır dışı edilmek üzere göç merkezinde

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.