Gündeme-Devlet soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi - e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama yeniden hizmete açıldı. Soy ağacı sorgulaması yapabilmek için e-Devlet hesabınızı onaylatmış olmanız gerekiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nin gerçekleştirdiği çalışma sonrasında yeniden açılan alt/üst soy ağacı sorgulama sisteminin detayları belli oldu. İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi...

Haber MerkeziYeni Şafak
Alt-üst soy bilgisi sorgulama e-Devlet'ten yeniden erişime açıldı.
Alt-üst soy bilgisi sorgulama e-Devlet'ten yeniden erişime açıldı.

e-Devlet alt/üst soy ağacı sorgulama açıldı ve vatandaşlar aile geçmişleri hakkında bilgi edinmek için e-Devlet sistemine akın etti. e-Devlet soy ağacı sorgulaması yapmak isteyen vatandaşları önemli birkaç adım bekliyor. e-Devlet soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? Soy ağacı sorgulama hangi yıllar arasını kapsıyor? İşte soy ağacı sorgulama detayları…

e-Devlet soy ağacı sorgulama yeniden açıldı

e-Devlet Alt-Üst Soy bilgisi sorgulama hizmeti geçici bir sürenin ardından yeniden erişime açıldı. E-Devlet üzerinden verilen hizmette 1800’lü yıllara kadar soy ağacını öğrenebilmek mümkün. Ulaştırma Bakanlığı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinin ortak çalışması ile yoğunluk oluşmadan işlemler sıraya alınarak yapılıyor.

Yan soylar paylaşılmıyor

Üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üstsoy bilgileri yer alıyor. Belgelerde, 6698 Sayılı ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ gereğince kardeşler gibi yan soylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor.

Soy ağacı sorgulamada sıra

e-Devlet Alt-Üst Soy bilgisi sorgulama sayfasına giriş yaptığınızda sistem sizi sıraya alıyor ve soy bilginiz hazırlandığında size haber vermek için iletişim bilgisi istiyor. e-Posta hesabınızı ya da telefon numaranızı e-Devlet üzerinden onaylatmış olmanız gerekiyor.

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır?

Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.

Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.

SOY AĞACI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


e-Devlet şifresi nasıl alınır?

Turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Devlet platformuna giriş yapabilmeniz için postaneden bir e-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Şifrenizi PTT şubelerinden edinebilirsiniz. Sisteme de T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Şifre yenileme hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

e-Devlet şifresi nasıl alınır
GÜNDEM
e-Devlet şifresi nasıl alınır

Aşiretimle hazırım
Gündem

Aşiretimle hazırım

Şırnak’taki kanaat önderleri, Afrin’den teröristleri temizlemek için harekâta katılmak istediklerini bildirdi. Aşiret reislerinden Arslan Tatar, Afrin’deki operasyonu desteklediklerini belirterek, ailelerinden 2 bin kişinin operasyona gitmeye hazır olduğunu söyledi.
Rant kapısı olmayacak
Ekonomi

Rant kapısı olmayacak

Şeker fabrikalarının özelleştirmesi tartışmasına birinci ağızdan açıklık getirildi. Fabrikaların rant kapısına dönüşmeyeceğini vurgulayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu kuruluşlardaki memur ve işçilerin hakkını korumak için özel hükümler getirdiklerini anlattı. Bakan Ağbal, üretimi düşen fabrikanın Türk Şeker’e geçeceğini belirterek, "Dileyenler diğer kamu kurumlarında 12 ay boyunca çalışabilecek" dedi.
Yüksekova'da zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlama
Gündem

Yüksekova'da zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlama

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerce refüje yerleştirilen patlayıcı, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.
Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma
Hayat

Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma

Sağlık Bakanlığınca, 'İnsanların Acıları ile Dalga Geçen Sağlık Çalışanları' isimli videoyu sosyal medyadan paylaşan görevlilerle ilgili soruşturma açıldı.
Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı
Spor

Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı

FIFA menajeri Bayram Tutumlu, Roma'da müthiş bir performans sergileyen ve tüm dikkatleri üzerine çeken Cengiz Ünder hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tutumlu, milli futbolcumuz için belirlenen değeri de söyledi.