Gündem Etimesgutta anlamlı sergi

Etimesgut’ta anlamlı sergi

Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi, Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergide, şehitlerin kişisel eşyalarının yanısıra Turgut Özal, Muhsin Yazıcıoğlu ve Fethi Sekin gibi sembolleşmiş isimlerin kişisel eşyaları bulunuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Etimesgut’ta anlamlı sergi
Serginin açılışına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerin üniforma, kıyafet ve malzemelerinin yer aldığı 69’uncu Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergide, şehitlerin kişisel eşyalarının yanısıra 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İzmir’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Fethi Sekin’in ailelerinden alınan kişisel eşyaları bulunuyor.

KUR’AN OKUNDU

  • Serginin açılışına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Programda şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. 15 Temmuz şehidi İzzet Özkan’ın eşi Serap Özkan ve Afrin’de şehit olan Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’nın babası Canpolat Usta duygularını dile getirdiler.

SON GÜN 20 AĞUSTOS

Şehitlerin canlarını bu vatan için feda ettiklerine değinen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Şehitlerimiz bizlere bu vatanı emanet etti. Emanete sahip çıkmanın yolu onların uğruna şehit düştüğü bu aziz vatana iyi hizmet vermektir. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

  • Başkan Demirel, şehit ve devlet büyüklerinin emanetlerini toplayarak sergi açan Yozgatlı öğretmen Menderes Kılıçaslan ve şehit ailelerine plaket verdi. Daha sonra serginin açılışın yapan Demirel sergiyi gezerek şehit ve devlet büyüklerine ait emanetleri inceledi. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki sergi 20 Ağustos Cuma gününe kadar gezilebilecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.