GündemKatile müebbethapis talebi

Katile müebbet hapis talebi

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’i Başakşehir'deki evinde öldüren damadı Cemil Karanfil için istenen ceza belli oldu. Savcı mütalaasında, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet, “eşini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan da 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Haber MerkeziYeni Şafak
29 Mayıs’ta kayınpederi gazeteci Kadir Demirel’i 
öldüren, eşini de yaralayan Cemil Karanfil, cinayetten 
105 gün sonra İzmir’de yakalanmıştı.
29 Mayıs’ta kayınpederi gazeteci Kadir Demirel’i öldüren, eşini de yaralayan Cemil Karanfil, cinayetten 105 gün sonra İzmir’de yakalanmıştı.

İstanbul-Başakşehir’de, kayınpederi Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’i öldüren, eşi Esma Karanfil’i de yaralayan Cemil Karanfil için müebbet hapis cezası istendi. Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık ile tarafların avukatları katıldı.

AİLE İÇİ ANLAŞMAZLIK

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Şevket Hazar, Esma Karanfil ile sanık Cemil Karanfil arasındaki anlaşmazlıklara zaman zaman aile fertlerinin de ortak olduğunu kaydetti. Savcı, olay günü maktulun damadı olan sanıkla görüşmek için kızının evinde bir araya geldiğini belirtti.

REKLAM

Kadir Demirel

EŞİNİ DE ÖLDÜRECEKTİ

Savcı, burada çıkan tartışma sonucu sanığın maktul Kadir Demirel'e 4 kez vurarak ölümüne, mağdur Esma Karanfil'e de 1 kez vurarak ağır şekilde yaralanmasına sebebiyet verdiğini kaydetti. Savcı, sanığın eşini de öldürmek amacıyla hareket ettiğini, ancak amacına ulaşamadığını vurguladı. Savcı, sanık Cemil Karanfil'in, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, “eşini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan da 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanların hazırlaması için duruşmayı erteledi.

REKLAM
  • 105 gün kaçmıştı
  • 29 Mayıs’ta kayınpederi gazeteci Kadir Demirel’i öldüren, eşini de yaralayan Cemil Karanfil, cinayetten 105 gün sonra İzmir’de yakalanmıştı. İstanbul’a gönderilen Karanfil, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
Raco Dağı'ndaki PKK/PYD hedefleri ateş altında
Dünya

Raco Dağı'ndaki PKK/PYD hedefleri ateş altında

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK hedefleri havadan ve karadan vuruluyor.
Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber
Hayat

Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmeni Metin Günay, bir süredir hastanede tedavi gören babası Muhsin Günay'ı kaybetti. Vefat eden Keçiborlu Eski Belediye Başkanı Muhsin Günay, yarın Isparta'da defnedilecek.
Bir ilk: BAL'dan Milli Takım'a seçildi
Spor

Bir ilk: BAL'dan Milli Takım'a seçildi

Karadeniz Ereğli Belediyespor’un 2017-2018 sezonu BAL Ligi kadrosunda yer alan 2000 doğumlu Volkan Uluğ, U18 Milli Takımı'nın 21-23 Şubat tarihleri arasında Antalya da oynayacağı Rusya maçının 22 kişilik kadrosunda yer alacak.
Heynckes'in Beşiktaş şaşkınlığı
Spor

Heynckes'in Beşiktaş şaşkınlığı

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda yarın Beşiktaş'ı konuk edecek Bayern Münih'te teknik direktör Jupp Heynckes, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlıların çok iyi bir teknik direktöre sahip olduğunu ifade eden Alman çalıştırıcı, Beşiktaş'ın daha önce bu tura kalamamasına şaşırdığını söyledi.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.