GündemKuşatma projesi bozuldu

Kuşatma projesi bozuldu

Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı’nı TVNET’ten izledi. Sınır hattında dün 12 saat süren yayında uzman konuklar, sıcak gelişmeleri ve analizleri izleyicilerle paylaştı. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Türkiye’nin bölgede ABD ile savaştığını ve son operasyonlarla ABD projelerinin bozulduğunu söyledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
tvnet ekibi sınır hattında.
tvnet ekibi sınır hattında.

TVNET’in sınır hattında gerçekleştirdiği Afrin özel yayını büyük ses getirdi. 12 saatlik yayına misafir olan konuklar, Zeytin Dalı Harekatı’nı tüm detaylarıya değerlendirdi.

Yeni Şafak Gazetesi ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bölgede aslında ABD ile savaşıldığını belirterek “Afrin Operasyonu ile ABD’nin projeleri bozuldu. ABD Fırat’ın doğusunu kurtarmaya çalışıyor. Türkiye’yi Afrin’de de Münbiç’te de durduramayacaklar. O yüzden Fırat’ın batısını kurtarmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE PKK İLE DEĞİL ABD İLE SAVAŞIYOR

Afrin operasyonunun bir vatan savunması olduğunu belirten Karagül, bu savunmanın yarın Münbiç’te de süreceğini belirtti. Karagül, terör örgütü PKK’nın uluslararası bir dış müdahale aracı olduğunun altını çizerek, “PKK da Suriye’ye müdahaledir. Herkes biliyor, bu bölgede Türkiye ABD ile savaşıyor. PKK Amerikan silahlarıyla, füzeleriyle saldırıyor” diye konuştu.

TÜRKİYE TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OPERASYON

Gazeteci Avni Özgürel, Zeytin Dalı Harekatı’nı “Türk askeri tarihinde de görülmemiş bir operasyon” ifadesiyle yorumladı. Yeni Şafak Gazetesi yazarı Nedret Ersanel ise “Yaşanan son gelişmeler Türkiye ile ABD arasında yaşanan kangrenin nasıl çözümleneceği konusunda bir fikir veriyor” vurgusunu yaptı. Gazeteci Ayşe Böhürler ise “Türkiye operasyonla bölgedeki etkisini gösterdi” dedi.

TVNET AFRİN ÖZEL PROGRAMI

Akademisyenlerden gazetecilere, güvenlik uzmanlarından köşe yazarlarına kadar çok geniş bir yelpaze ile süren yayında Türkiye’nin Afrin cephesi tüm hatlarıyla ele alındı. Serhat İbrahimoğlu, Hilal Güven Özbey ve Ahmet Rıfat Albuz’un moderatörlüğündeki yayına gelişmeleri Şah Fırat Operasyonu’nun komutanı emekli Tuğg. İhsan Başbozkurt, Ömer Lekesiz, Ayşe Böhürler, Süleyman Seyfi Öğün, Avni Özgürel, Nedret Ersanel, Salih Yılmaz, Eray Güçlüer, Yusuf Alabarda, Hüseyin Likoğlu, Yılmaz Bilgen ve Kıymet Sezer katıldı.

Gün boyu süren yayında, coğrafyanın kodlarından, operasyonun gidişatı, taktik ve manevralara kadar birçok konu tartışıldı.

Bir Çin
eksikti
DÜNYA
Bir Çin eksikti

O köy de alındı
DÜNYA
O köy de alındı

Bafetimbi Gomis gollerini ona armağan etti
Spor

Bafetimbi Gomis gollerini ona armağan etti

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, Bursaspor maçında hat-trick yapma başarısı gösterdi. Golcü futbolcu maçtan sonra karşılaşmanın topunu yanına alarak yayıncı kuruluşa röportaj verdi. Tecrübeli isim bu röportaj esnasında gollerini sürpriz bir isme armağan etti.
Younes Belhanda iki takım arkadaşını istemeden sakatladı
Spor

Younes Belhanda iki takım arkadaşını istemeden sakatladı

Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Bursaspor'la oynadıkları mücadelede taraftarın takdirini alan bir performans ortaya koyarken talihsiz bir istatistiğe de imza attı. Başarılı oyuncu mücadelede hem Donk'un hem de Eren Derdiyok'un sakatlanmalarına neden oldu.
Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma
Hayat

Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma

Sağlık Bakanlığınca, 'İnsanların Acıları ile Dalga Geçen Sağlık Çalışanları' isimli videoyu sosyal medyadan paylaşan görevlilerle ilgili soruşturma açıldı.
Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı

Yeşil Burun Adaları Milli Takımı oyuncusu Garry Rodrigues, Galatasaray'daki performansıyla göz kamaştırıyor. Bursaspor maçının ilk yarısında 1 gol atan 1 de asist yapan futbolcu sosyal medyada gündem oldu.
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.