Gündem Sınıraduvarördük

​Sınıra 950 km duvar ördük

Sınıra duvar ördük

Doğu ve güneydoğu sınırları boyunca devam eden modüler beton duvar projesiyle yaklaşık 950 km’lik sınır hattı geçilmez kılındı.

Kıymet Sezer Yeni Şafak
Devam eden modüler beton duvar projesiyle yaklaşık 950 km’lik sınır hattı geçilmez kılındı.
Devam eden modüler beton duvar projesiyle yaklaşık 950 km’lik sınır hattı geçilmez kılındı.

Türkiye-Suriye sınırında 804 km’lik hat duvarla örülürken kalan 24 km’lik duvar çalışmalarının ise yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 911 kilometrelik Suriye sınır hattının geri kalan 83 km’lik bölümü ise coğrafi şartlar dolayısıyla tel örgüler ve yüksek teknoloji gözetleme sistemleriyle donatılıyor.

Türkiye-İran sınırına modüler duvar örme çalışmaları ise tamamlanmak üzere. İran-Hakkari sınırında modüler beton duvar, devriye yolu inşası projesinde tamamlanma oranı 45 km’ye ulaştı. 144 km’lik İran-Ağrı Iğdır sınır hattında da 100 kilometrenin üzerindeki bölüm tamamlandı. Acil Sınır Fiziki Güvenlik Projesi kapsamında Suriye ve İran ile sınırlarımız boyunca planlanan toplam bin 55 km modüler beton duvar yıl sonuna kadar örülmüş olacak.

MAYIN TEMİZLİĞİ

Sınır duvarla örülürken, bir yandan da bu hatta mayın temizliği faaliyetleri sürüyor. İran sınırında 15 bin metrekare alanda bin 500 adet mayın tespit edilip imha edildi. Öte yandan toplamda 1,6 milyon metrekare alan mayın ve patlamamış mühimmatlardan temizlenip tarım ve hayvancılığa açılacak.

Turiste kötü davrananın işine son
EKONOMİ
Turiste kötü davrananın işine son

611 yıllık minare yeni yerine taşınıyor
HAYAT
611 yıllık minare yeni yerine taşınıyor

Çağrıda iki yıl devrimi
EKONOMİ
Çağrıda iki yıl devrimi

/**/
RTÜK'ten Çukur ve Avlu'ya 'şiddet' cezası
Hayat

RTÜK'ten Çukur ve Avlu'ya 'şiddet' cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu haftalık toplantısında vatandaşlardan gelen şikayetleri ele aldı. Üst Kurul, "Bizim Hikaye" isimli dizide 18 yaşından küçük bir kızı canlandıran "Kiraz" karakterinin "aşırı makyaj, dans gibi unsurlarla kadınlaştırıldığını" ve bu görüntülerin "çocuk istismarı" niteliğinde olduğunu, "Çukur", "Avlu", "Sen Anlat Karadeniz" ve "Muhteşem İkili" dizilerinde de şiddet sahneleri yer aldığını değerlendirerek bu dizileri yayımlayan televizyon kanallarına idari para cezaları verilmesini kararlaştırdı.
N'Golo Kante gönülleri fethetmeye devam ediyor
Spor

N'Golo Kante gönülleri fethetmeye devam ediyor

Dünya futbolunu derinden sarsan Football Leaks belgeleri arasında Müslüman futbolcu N'Golo Kante ile ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Buna göre Kante, Leicester City'den Chelsea'ye transfer olduktan sonra kulübünün kendisi için 'şirket kur' teklifini reddediyor. Chelsea'nin bunun teklif etmesinin sebebi vergiden kurtulmak. Ancak Kante, bunun doğru olmayacağını ifade ederek Chelsea yetkililerini geri çeviriyor.
Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle okullar tatil
Gündem

Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle okullar tatil

Bayburt'ta etkili olan kar yağışı dolayısıyla il genelinde okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle binlerce kişi 'Bayburt'ta yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyordu. Valilikten yapılan açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamileler ve engelliler de aynı gün idari izinli sayılacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.