Gündem Üç yıl oldu Eren

Üç yıl oldu Eren

Bugün 11 Ağustos. Eren’in şehadetinin 3’üncü yıldönümü. Acısını “Bir de bana sorun o 3 yıl nasıl geçti?” diye özetleyen Ayşe anne, hala Eren’i beklediğini anlattı: Kapıyı kilitleyenlere kızıyorum. ‘Kilitlemeyin, yavrum gelecek. Eren yaralıdır, kollarını kaldırıp da kapıyı açamaz’ diyorum.

Haber Merkezi Yeni Şafak
“Şehit Eren Bülbül” ismi cadde, sokak, park ve okullarda yaşatılıyor. Ayşe Bülbül, oğlunun şehadetinin ardından doğan erkek torununa “Eren”, kız torununa da “Ceren” ismini verdiklerini söyledi.
“Şehit Eren Bülbül” ismi cadde, sokak, park ve okullarda yaşatılıyor. Ayşe Bülbül, oğlunun şehadetinin ardından doğan erkek torununa “Eren”, kız torununa da “Ceren” ismini verdiklerini söyledi.

Trabzon Maçka kırsalında, 11 Ağustos 2017’de PKK’lı teröristlerle sağlanan sıcak temasta şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül, ölümünün üçüncü yılında rahmetle anılıyor. Bülbül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde hayatını kaybetmiş, aynı çatışmada iki çocuk babası J.Ast.Bçvş. Ferhat Gedik de şehit olmuştu. Eren’in ölümünden bir süre önce sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafı ile “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” sözü hafızalara kazındı. Tüm Türkiye bu paylaşıma, “İyi ki varsın Eren” sözleriyle karşılık verdi.

Şehit Eren Bülbül'ün annesi anlattıklarıyla yürekleri dağladı: Kapıyı kitlemeyin Eren gelecek...
OYNAT 01:35
Şehit Eren Bülbül'ün annesi anlattıklarıyla yürekleri dağladı: Kapıyı kitlemeyin Eren gelecek...
Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün ailesi çocuklarının acısını unutamıyor. Anne Ayşe Bülbül, ' Hayalleri vardı ama en büyük hayali ezan okumaydı. Ben hala Eren'i bekliyorum. Çocuklara, 'Kapıyı kilitlemeyin, benim yavrum gelecek, Eren yaralıdır, kollarını kaldırıp da kapıyı açamaz' diyorum. Hala hayal gibi...'


BİN YIL GEÇSE UNUTULMAZ

Şehit Eren’in Türk bayraklarıyla donatılan kabri ziyaretçi akınına uğrarken, gözü yaşlı ailenin acısı ise tazeliğini koruyor. Allah’tan kimseye evlat acısı yaşatmamasını dileyen Ayşe Bülbül, Eren’in fotoğrafı ve şehit olmadan 2 gün önce yaylada çalışırken giydiği gömleğine sarılarak gözyaşı döktü. Acılı anne, “Alıyorum fotoğrafını, gömleğini, yatıyorum onlarla, belki rüyama gelir diye. 3 yıl geçti. Bir de bana sorun ki o 3 yıl nasıl geçti? Eren’in acısı bin yıl geçse bitmez. Çektiği yokluklar, çileler, sefaletler çoktu, ben onları ölsem unutmam” dedi.

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Eren Bülbül (15. Bölüm)
OYNAT 07:45
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Eren Bülbül (15. Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar özel bölümünde; 11 Ağustos 2017'de Trabzon Maçka'da Astsubay Ferhat Gedik'le beraber şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün aziz hatırasını yâd ediyoruz.


TÜM TÜRKİYE’NİN ACISI OLDU

“Ben bir Eren kaybettim ama binlerce Eren’im oldu” diyen Ayşe anne, şehit oğlunun kabrini ziyaret edenlerin, acısına ortak olduklarını söyledi: “Şehit yavrum tüm Türkiye’nin acısı oldu. Yavrumu unutmayan herkesten Allah’ım binlerce kez razı olsun. Yavrumun şehitliğinden gurur duyuyorum ama üzüntüsü de çok büyük. Evde çocuklar kapıyı kilitlediğinde onlara kızıyorum. Ben hala Eren’i bekliyorum. Çocuklara ‘Kapıyı kilitlemeyin, benim yavrum gelecek, Eren yaralıdır, kollarını kaldırıp da kapıyı açamaz’ diyorum. Hala hayal gibi.”

Kanı yerde kalmadı

  • Eren Bülbül ve J.Ast.Bçvş. Ferhat Gedik’in şehit edildiği saldırının faili, kırmızı listede aranan “Zeynel” kod adlı terörist Mehmet Yakışır ile “Rodi” kod adlı PKK’lı Levent Dayan 15 Temmuz 2018’de Gümüşhane Kürtün’de ölü ele geçirildi. 31 Mayıs 2018’de Giresun Güce’deki operasyonda da gri listede aranan teröristler “Soreş” kod adlı Barış Coşkun ve “Berhudan” kod adlı Bedrettin Çeliker öldürüldü.
Abone Ol Google News
ABD Başkanı seçilen Biden, Anthony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı
Dünya

ABD Başkanı seçilen Biden, Anthony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Dışişleri Bakanlığına Antony Blinken'ı, Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine de Jake Sullivan'ı getireceğini açıkladı.
İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı
Gündem

İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere suya yüzde 15 zam kararı aldı. Alınan kararla konut abonelerinde 0-13 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 6,41 liraya, 14-20 metreküp arası suyun metreküp fiyatı ise 6,92 liraya yükseldi.
AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi:On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?
Gündem

AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi: On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?

AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir yıllık bütçe performansını değerlendirdi. Yavaş'ın 10 milyarlık bütçeye sahip olduğunu vurgulayan Köse, bununla 'sadece 1 heykel' yapıldığını belirtti. Bunun 'hesabının millete verileceğinin' altını çizen Köse, yaptığı çarpıcı konuşmada ayrıca, "Şimdi 10 milyar bütçe kullanacaksınız, neredeyse yok denecek kadar hiçbir iş yapmayacak, hiçbir proje yapmayacaksınız, üstelik de mevcut rutin işleri bile sürdüremeyecek, geriye götüreceksiniz. Cadde üzerlerindeki güzelim ağaçları kurutacaksınız, o kadar özenle yapılmış yeşil alanları kaderine terk edeceksiniz. İlçe belediyelerinin sınırları içinde ABB olarak yapmanız gereken asli hizmetleri yapmayacaksınız. Bunlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçekleri" ifadelerine yer verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.