Gündem VEDAŞ ekipleri ölümden döndü

VEDAŞ ekipleri ölümden döndü

Muş'ta elektrik arızalarını gidermek için araziye çıkan VEDAŞ ekipleri, araçları bozulunca tipi nedeniyle 3 saat mahsur kaldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini arayarak yardım isteyen ekipler, yürüyerek ulaştıkları köyde bir eve sığındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
VEDAŞ ekipleri ölümden döndü
VEDAŞ ekipleri, araçları bozulunca tipi nedeniyle 3 saat mahsur kaldı. Ekipler, yürüyerek gittikleri bir eve sığındı.
Muş'ta etkili olan kar yağışı elektrik arızalarını da beraberinde getirdi. Kar kalınlığının bir metreyi bulduğu kentte, yüzlerce yerleşim alanına elektrik verilemedi. Merkeze bağlı Kumluca köyündeki elektrik arızasını gidermek için paletli araçla yola çıkan Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, araçları bozulunca yoğun tipide mahsur kaldı.

Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü bölgede ilerleyemeyen ekipler, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini arayarak yardım istedi. 3 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen ekipler, yürüyerek köye ulaştı. İhbar üzerine harekete geçen İl Özel İdaresi ekipleri de, yolu açarak VEDAŞ çalışanlarına ulaştı.

Bir vatandaşın evine sığınan ve burada gazetecilere açıklamalarda bulunan VEDAŞ iş makinesi operatörü Adem Çağlar, ana hatta olan arızayı gidermek için 3 saat boyunca arazide çalışma yaptıklarını söyledi.

Tipi nedeniyle sıkıntı yaşadıkların söyleyen Çağlar, "Ana hatta olan arızayı tespit etmek için yaklaşık 3 saattir hat altında geziyoruz. Aracımız arızalandı. Tipiden dolayı gazetecilerle birlikte mahsur kaldık. Şu anda yoğun bir fırtına var ve bundan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Ana hatlarımız şuanda gözükmüyor, yardımcı ekipleri bekliyoruz. Onlar geldikten sonra arızayı gidereceğiz" dedi.

VEDAŞ köy arıza servisinde çalışan Veysel Çengel ise, üniversite hattındaki arızayı tespit etmek için yola çıktıklarını belirterek, "Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Kumluca köyünde mahsur kaldık. Enerji veremeden vatandaşın evine sığınmak zorunda kaldık" diye konuştu.

"Ekiplerimiz enerji sürekliliğini sağlamak için seferber oldu"

Olumsuz hava şartlarının enerji nakil hatlarında sıkıntılar oluşturduğunu dile getiren VEDAŞ Muş Müessese Müdürü Eşref Şentürk de, "Bölgemizi etkisi altında alan ve özellikle Muş ilinde etkisini giderek arttıran yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle 9 belde, 275 köy ve 114 mezra ile Korkut ilçe merkezinde enerji arzında sıkıntılar yaşanmaktadır. Uçan çatıların, devrilen direklerin, kopan iletkenleri ve hatlarımızın üzerine devrilen ağaçların oluşturduğu arızalara can ve mal güvenliği bakımından tehlikeli olanlara öncelik vererek müdahale edilmektedir" ifadelerini kullandı.

Bugün sabah saatlerinden itibaren ekiplerin arazide arızalara müdahale etmeye başladığını kaydeden Şentürk, "Dün gece saatlerinde başlayan arızalara anında müdahale eden ekiplerimiz, kar yağışının kısa sürede yolları ulaşıma kapatması ve ekiplerin arazide can güvenliğinin tehlikede olması nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde onarım çalışmalarında ciddi aksamalar olmuştur. Bugün sabahın ilk ışıklarından itibaren onarım çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, araçla gidebildikleri noktalara intikal etmekte, kalan yolu da kilometrelerce yürüterek kat etmektedirler. Tüm gayretimize rağmen bazı noktalara ulaşım maalesef sağlanamamaktadır. Valilik, belediye ve il özel idaresi ile koordineli çalışan ekiplerimiz; tüm imkan ve kapasitesi dahilinde enerji sürekliliğini sağlamak için seferber olmuştur. Halkımızın olumsuz hava koşullarından dolayı elde olmayan nedenlerle oluşabilecek arızalar için göstereceği anlayışlı yaklaşıma şimdiden teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.
Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı
Gündem

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı

Bakan Soylu; Azez Mare Bölgesi'nde PKK/KCK terör örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar'ın, 1.8 kilo C-4 plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandığını duyurdu.
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi
Dünya

Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi

Abdülhamid Han Gemisi, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı uğurlama töreninin ardından Gazipaşa'nın 55 kilometre açığındaki Yörükler-1 kuyusuna doğru yola çıktı. Türkiye'nin Mavi Vatan'daki faaliyetleri dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. ABD basını, Türkiye'nin sondaj gemilerinin analiz edildiği bir haber yayınladı. Gemileri hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerinin verildiğine dikkat çekilirken, "
Türkiye cumhurbaşkanı, ülkenin en yeni ve en büyük denizaltı hidrokarbon sondaj gemisinin açılışını yaptı. Kıbrıs'ın kuzey batısındaki Doğu Akdeniz'de başka hiçbir ülke tarafından talep edilmeyen bir noktaya gidecek" ifadelerine yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.