GündemYüksekovada el yapımı tuzak

Yüksekova’da el yapımı tuzak

Doğu ve Güneydoğu’da son aylarda düzenlenen operasyonlarla ağır zayiat veren terör örgütü PKK, alçak saldırılarla hayat mücadelesi vermeye çalışıyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, PKK’lılar askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcı infilak ettirdi. Saldırıda 19 asker yaralandı. Genelkurmay yaralıların durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yüksekova’da el yapımı tuzak
Yüksekova’da el yapımı tuzak

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin, askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 17 asker yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilgilendirmesine göre, bölücü terör örgütü mensupları, Yüksekova ilçesi Esendere beldesi yakınlarında intikal halindeki askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 17 asker yaralandı. Yaralı askerler hastahaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

KARA VE HAVADAN OPERASYON BAŞLATILDI

Genelkurmay’dan yapılan bilgilendirmede, hastaneye kaldırılan askerler arasında ağır yaralı personel bulunmadığı kaydedildi. Patlamanın ardından bölgede karadan ve havadan operasyon başlatıldığı belirtildi. Akşam saatlerinde yaralıların sayısının 19'a yükseldiği açıklandı. Hakkari Valiliği bir askerin ise hayati tehlikesinin olduğunu belirtti.

BİR ASKERİN DURUMU AĞIR

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Gerçekleştirilen el yapımı patlayıcı saldırısı sonucu 19 askeri personel yaralanmıştı. Sağlık kuruluşlarından alınan son bilgilere göre 18 askeri personelin sağlık durumunun iyi olduğu, 1 askeri personelin ise hayati tehlikesinin devam ettiği anlaşılmıştır. Hayati tehlikesi bulunan askeri personelin sevk edildiği Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat sürmektedir."

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...