Hayat Netflixten RTÜK açıklaması Türkiye bizim için önemli bir pazar

Netflix'ten RTÜK açıklaması: Türkiye bizim için önemli bir pazar

Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre, RTÜK’e internet yayınlarını denetleme yetkisi verildi. Böylece Netflix, PuhuTv ve BluTV gibi platformların RTÜK’ten yayın lisansı alması gerekiyor. Konuya ilişkin ilk açıklama Netflix'ten geldi: "Türkiye bizim için önemli bir pazar."

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

RTÜK’e internet yayınlarını denetleme yetkisi veren yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre Netflix, PuhuTv ve BluTV gibi yayınlarını internet üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK’ten yayın lisansı alması gerekiyor. Ayrıca bu platformlar yine RTÜK denetiminden geçecek.

Netflix, yönetmeliğe karşı ilk açıklamasını şöyle yaptı:

"İnternet yayınlarına yönelik getirilen düzenlemeyi yakından takip ediyoruz. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Bu nedenle Türk yetenekleriyle birlikte film ve dizi sektörüne yatırım yapmaya, üyelerimizin bu içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlamaya devam etmek istiyoruz" denildi.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Netflix ve diğer dijital platformlar RTÜK denetiminden geçecek
HAYAT
Resmi Gazete'de yayımlandı: Netflix ve diğer dijital platformlar RTÜK denetiminden geçecek

Netflix hisseleri yüzde 12'in üzerinde düştü
EKONOMİ
Netflix hisseleri yüzde 12'in üzerinde düştü

Dijital medya yükselişte
TEKNOLOJİ
Dijital medya yükselişte
Abone Ol Google News
Korsanlık yeni değil
Gündem

Korsanlık yeni değil

Libya’ya gıda ve boya taşıyan Roseline A.’nın Alman savaş gemisi tarafından basılması, Akdeniz’de Türkiye’yi hedef alan ilk ve tek korsanlık değil. Türk gemileri son 1 yılda, sadece uluslararası sularda değil limanlarda da sistematik tacize uğruyor. Belçika’da 10 ayda 432 Türk gemisine denetim yapıldı. Türkiye Armatörler Birliği Başkanı Bedri İnce, Türk gemilerine yapılan işlemlerin kasıtlı ve kötü niyetli olduğuna dikkat çekerek, “Belçika özelinde yaşanan sorunlara ilişkin rapor hazırlayıp Ulaştırma ve Dışişleri Bakanlıklarına sunduk” dedi. İnce, “beyaz bayraklı” yani temiz gemiler sınıfında yer alan Türk gemilerinin imajının zedelenmek istendiğini söyledi.
KumpasçılarYüce Divan’da
Gündem

Kumpasçılar Yüce Divan’da

Yüce Divan FETÖ’nün kumpasçı yargıçları için kuruldu. Örgütün “Danıştay abisi” Galip Tuncay Tutar ve yardımcısı Vahit Bektaş ile Bülent Olcay’ın, FETÖ’nün talimatıyla imza attıkları kararlar nedeniyle yargılanmasına başlandı. Tutar, avukatı FETÖ’den tutuklu olduğu için savunmasını hazırlayamadığını söylerken, Bektaş ile Olcay talimat almadıklarını iddia etti.
Duvarı öptü Kur’an hediye etti
Dünya

Duvarı öptü Kur’an hediye etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva ile işgalden kurtarılan Ağdam’ı ziyaret etti. Şehirde sağlam kalan tek yapı olan tarihi Kent Camii’nde incelemelerde bulunan Aliyev girişte duvarı öptü ve Mekke’den getirdiği Kur’an-ı Kerim’i hediye etti. Ağdam’ın yıkıldığını görmenin acı verici olduğunu söyleyen Aliyev, kiliselerin durumunu soran batılı liderlere ise tepki gösterdi: Hiç kimsenin, özellikle İslamofobik duyguları ateşleyen Batılı liderlerin endişelenmesine gerek yok. Onların bu konuda konuşmaya hakkı yok. Ayrıca arazimizdeki tüm mabetler, tarihi servetimizdir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.