Koronavirüs ABDde bir ilk 12 yaş ve üstü çocuklara aşısı zorunluluğu

ABD'de bir ilk: 12 yaş ve üstü çocuklara aşısı zorunluluğu

ABD'de California Valisi, 7 ila 12'nci sınıf öğrencilerine koronavirüs (Kovid-19) aşısının eyalet çapında zorunlu olacağını bildiren genelge yayımladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde bir ilk: 12 yaş ve üstü çocuklara aşısı zorunluluğu
Arşiv

ABD'de ilk defa California eyaletinde, Gıda ve İlaç Dairesinden (FDA) tam onay alınır alınmaz, Kovid-19 aşısı 12 yaş ve üstü tüm çocuklar için zorunlu hale getirileceği açıklandı. Vali Gavin Newsom, San Francisco'daki bir okulda yaptığı açıklamada, 12 yaş ve üstü çocuklar için aşı onayının çıkması durumunda bu grubun ocak 2022 itibarıyla aşılanmaya başlanacağını, anaokulundan 6'ncı sınıfa kadar olan çocukların da yeni bir FDA onayının ardından aşamalı olarak aşılanacağı ifade etti.

  • Vali, Kovid-19 salgınını kontrol altına alma çabası çerçevesinde aldıkları kararlar hakkında "Hedefimize ulaşmak için hala zorlu bir mücadele gerekiyor." dedi.

Acil kullanım izni mevcut


ABD'de, sadece 16 yaş ve üstü bireylere Pfizer-BioNTech Kovid-19 aşısı için FDA'dan tam onay alınmış durumdayken mayıs ayında bu yana 12-15 yaş arası çocukların aşılanması için de acil kullanım izni mevcut. Ülkedeki 5-11 yaş arası çocukların aşılanabilmesi içinse kasım ayında bir acil kullanım izninin çıkmasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

ABD'den aşı önerisi: Okula giden çocuklarda zorunlu olmalı
KORONAVİRÜS
ABD'den aşı önerisi: Okula giden çocuklarda zorunlu olmalı

ABD'ye seyahat edeceklere aşı zorunluluğu geliyor
KORONAVİRÜS
ABD'ye seyahat edeceklere aşı zorunluluğu geliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.