Koronavirüs ABDde mahkeme aşı zorunluluğu uygulamasını durdurdu

ABD'de mahkeme aşı zorunluluğu uygulamasını durdurdu

ABD Başkanı Joe Biden'ın devlet desteği alan şirketlerde çalışanlar için getirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı zorunluluğu federal mahkeme tarafından askıya alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde mahkeme aşı zorunluluğu uygulamasını durdurdu
Foto/arşiv

Georgia Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, Biden yönetiminden aşı yaptırımını askıya almasını istedi.

Mahkemenin açıklamasında, Biden'ın Kovid-19 aşısını zorunlu kılan kararıyla yetkisini büyük olasılıkla aştığına işaret edildi.

Ülke çapında milyonlarca işçiyi ilgilendiren açıklamanın devamında, zorunluluk kararının "maliyetli, zahmetli ve iş gücünün mevcut üyelerinde bir azalmaya yol açması muhtemel olduğu" belirtildi.

Mahkemenin, ABD hükümetinden destek alan tüm şirket ve kurumlardaki çalışanlar için geçerli ihtiyati tedbir kararı, Kentucky'deki başka bir federal bölge mahkemesinin Kentucky, Ohio ve Tennessee'deki yaptırımları durdurmasından bir hafta sonra geldi.

Biden, 9 Eylül'de devlet desteği alan şirket çalışanlarının Kovid-19'a karşı aşı, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını zorunlu kılan bir icra emri yayımlamıştı.

Beyaz Saray, başlangıçta yüklenici firmalara uygulama için 8 Aralık'a kadar süre vermiş, daha sonra son tarihi 4 Ocak'a ertelemişti.

ABD'den Rusya’ya Ukrayna tehdidi: Yaptırımları uygulamaya hazırız
DÜNYA
ABD'den Rusya’ya Ukrayna tehdidi: Yaptırımları uygulamaya hazırız

Putin-Biden görüşmesi sona erdi: ABD Ukrayna için yaptırım uyarısında bulundu
DÜNYA
Putin-Biden görüşmesi sona erdi: ABD Ukrayna için yaptırım uyarısında bulundu

ABD'de Omicron paniği: 19 eyalette görüldü
KORONAVİRÜS
ABD'de Omicron paniği: 19 eyalette görüldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.