Ramazan TVNET Ramazana Endülüste veda etti
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2019

TVNET Ramazan'a Endülüs'te veda ediyor

TVNET Ramazan'a Endülüs'te veda etti

Türk televizyonlarında ilk kez Ramazan’da 30 gün boyunca Kudüs’ten özel yayınlar yapan TVNET, bu yıl Ramazan kamerasını Endülüs’e kurdu. Endülüs sokaklarında okunan ezan sesleri, İstanbul'un ezan seslerine karışırken iftar sofraları Gırnata'da kurulup Kurtuba'da açıldı.

Haber Merkezi Tvnet
TVNET, bu yıl Ramazan kamerasını Endülüs’e kurdu.
TVNET, bu yıl Ramazan kamerasını Endülüs’e kurdu.

Bugünün İspanya'sı ile Portekiz'i ve de Fransa'nın Bordo-Marsilya hattının güneyini içine alan bölge İberya veya İber Yarımadası olarak anılır.

Bu toprakların Müslümanlarca fethi 'ilk İslam fetihleri'nin son halkasını teşkîl eder Endülüs, artık kaybedilmiş de olsa bu bölge İslam tarihinde oldukça önemlidir.

Endülüs'ten unutulmayacak yayın

Farklı din, dil ve ırktan milletlere ev sahipliği yapan Endülüs, kendine has coğrafî, siyasî, askerî, toplumsal, kültürel ve medenî özellikleriyle, birbirine karşı saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir arada yaşama sanatının en güzel örneğidir.

Böylesine kadim bir coğrafya, Ramazan ayı boyunca Türk televizyonlarına konuk oldu.

Geçtiğimiz yıl TVNET kameraları Kudüs'teydi

Geçtiğimiz yıl Kudüs’te ezan seslerini ekranlara taşıyan TVNET, İstanbul’da okunan ezanın sesini ise Zeytindağı’nın ışıklarıyla dinletmişti seyircisine. Filistin’den yaptığı yayınlar ile bir ilki gerçekleştiren TVNET, bu yıl Ramazan kamerasını Endülüs’e kurdu.

Ramazan boyunca TVNET ekranlarında yayınlanan “Endülüs'te Ramazan” programının tekrarı TVNET'in Youtube sayfasından bölüm bölüm yeniden izlenilebilecek.

Endülüs: Şeref ve utanç
OYNAT 00:00
Endülüs: Şeref ve utanç
Endülüs'ün ezan sesleri, İstanbul'un ezan seslerine karışıyor İftar soframızı Gırnata'ya kuruyor, orucumuzu Kurtuba'da açıyoruz. Kaybolan geçmişimizi daha yakından tanıyabilmek için Ramazan ayı boyunca her akşam Endülüs'e gidiyoruz. TVNET Yayın Müdürü İsmail Halis, Yazar Ömer Lekesiz ve Prof. Dr. Lutfi Şeyban “Endülüs'te Ramazan” yayınıyla Granada'dan sesleniyorlar.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak
Gündem

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak

Düzce'de, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçilen 31 yaşındaki veteriner teknisyeni Feyzullah Akyol, kredi çekerek satın aldığı arsayı konak ve kütüphane yapmak için köyüne bağışladı. Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Trump'ın mektubu ile ilgili konuşan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.