TBKL

Derbi öncesi Abdi İpekçi'de gerginlik

Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynanacak Galatasaray- Fenerbahçe derbisi öncesinde Sarı-Kırmızılılar'da taraftar ve yönetim arasındaki ipler iyiden iyiye gerildi. Dursun Özbek, UltrAslan'a ait 3 bin kombineyi iptal ederken, taraftarlar organize olup salona gitme kararı aldı. Abdi İpekçi'de gergin bir bekleyiş var.

Haber Merkezi Diğer

Dün akşam Euroleague'de oynanan Galatasaray Odeabank-Baskonia maçında taraftarların Ergin Ataman aleyhine yaptığı tezahüratların ardından deneyimli çalıştırıcı salonu terketmiş, ve sonrasında korumalar eşliğinde benche geri dönmüştü.

Fanatik'in haberine göre; UltrAslan ve Ergin Ataman geriliminde son perdenin yaşandığı akşamın ardından başkan Dursun Özbek, flaş bir karara imza atarak bugün Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi, salonda olayların yaşandığı ve çoğunlukla UltrAslan grubunun bulunduğu 3-4 bin kişinin kombine kartlarını iptal etti.

Özbek'in verdiği bu karar sonrası taraftar grubu organize olarak Abdi İpekçi'nin yolunu tutu ve bilet alarak salona girme kararı aldı. Bunun üzerine Dursun Özbek, yönetim kurulunun tam kadro olarak Abdi İpekçi'ye gelmesini söyledi.

Derbi öncesinde yönetim ve taraftarın geldiği bu noktada, olası bir gerilimin yaşanmasını önlemek isteyen Özbek, kararından vazgeçti ve tüm kombine kartların yeniden yüklenmesini istedi.

Dün akşam Euroleague'de oynanan Galatasaray Odeabank-Baskonia maçında yaşananlarla ilgili UltrAslan bir duyuru açıklaması yapmıştı;

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.