|

Güreşçiler bronz için mindere çıkacak

Polonya'nın Walbrzych şehrinde organize edilen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nın ilk gününde ülkemizi temsil eden milli güreşçilerimizden Nebi Uzun, Murat Ertürk ve Yusuf Can Zeybek, akşam seansında bronz madalya için mücadele edecek.

Yeni Şafak
16:37 - 24/03/2015 Salı
Güncelleme: 14:43 - 24/03/2015 Salı
Yeni Şafak
Murat Ertürk
Murat Ertürk

Dünya Güreş Birliği tarafından Polonya'da düzenlenen U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda boy gösteren milli güreşçilerimizin madalya avı sürüyor.Aqua Zdroj Spor Salonu'nda yapılan zorlu müsabakalarda 57 kilodaki Milli Güreşçimiz Nebi Uzun, Moldovalı rakibi Ivan Zamfirov'u 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek çeyrek finalde güreşmeye hak kazandı. Daha sonra Ermenistanlı rakibi Artak Hovhannisyan'ı 30 saniyede tuş eden Uzun, yarı finale adını yazdırdı. Yarı finalde Bulgar sporcu Dimchik Rinchinov'a mağlup olan Nebi Uzun, akşam seansında bronz madalya için güreşecek.Gürcülere takıldılar

74 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Murat Ertürk, Romen rakibi Vasile Madalin'i 8-1 mağlup edip Ukraynalı rakibi Serhii Odynak'ı 9-2 önde iken tuş ederek çeyrek finale yükseldi. Rus rakibi Akhmed Varaev'i 12-4 yenerek yarı finale adını yazdıran Ertürk, Gürcü rakibi Zurab Erbotsonashvili karşısında şanssız bir mağlubiyet aldı. Ertürk, Avrupa Üçüncülüğü için mindere çıkacak.97 kiloda ay yıldızlı mayo ile mücadele eden Yusuf Can Zeybek ise, İsviçreli rakibi Philip Hutter'i 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Moldovalı Dmitri Cecusta'yı 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek yarı finale yükselen Zeybek, Gürcü sporcu Omar Gusoshvili'ye yenildi. Zeybek, akşam seansında bronz madalya için mücadele edecek.Şampiyonanın ilk gününde 65 kiloda üst düzey performans sergileyen ve Finli sporcu Petteri Martikainen'i 11-9 yenerek çeyrek finale yükselen Selahattin Kılıçsallayan, Rus güreşçi Evgenii Zhyerbaev'e karşısında galip gelemedi ve organizasyona veda etti.Milli güreşçilerimizin bronz madalya müsabakaları, TSİ 20:30'da başlayacak.


#u23
#güreş
#polonya
#milli takım
#türkiye
#yusuf can zeybek
9 yıl önce