TeknolojiApple kullanıcılarına dadandılar

Apple kullanıcılarına dadandılar

Son dönemde Apple cihazları hedef alan dolandırıcıların yeni bir atağı daha ortaya çıktı. İphone kullanıcılarına yolladıkları bir mesaj ile kredi kartı bilgilerini ele geçirmeye çalışan dolandırıcılar, Apple’ın orijinal sitesinin birebir kopyası ile kullanıcıları ağına düşürüyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
İphone kullanıcılarının kimlik bilgilerini, gönderdikleri mesaj yolu ile çalmaya çalışıyorlar.
İphone kullanıcılarının kimlik bilgilerini, gönderdikleri mesaj yolu ile çalmaya çalışıyorlar.

Son dönemde kimlik avı peşinde koşan sahtekarlar, iPhone cihazları hedef almaya başladı. Özellikle mail ve mesaj yolu ile kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçirmeye çalışan dolandırıcılar, oldukça ikna edici masaj ve mail göndermeye başladılar. Dolandırıcılık olaylarıyla sıkça karşılaşan insanlarsa, eskiye nazaran artık daha dikkatli davranıyor ama yine de bazı kişileri ne yazık ki dolandırıcıların elinden kurtulamıyor.

Reddit Forumlarında dolanan bilgiye göre, iPhone kullanıcılarının kimlik bilgilerini ele geçirmek için yeni bir mesaj ortaya çıkmış. Gelen mesajda kullanıcının kimliğinin Apple tarafından geçici olarak devre dışı bırakıldığını bildiren bir metinin bulunduğu ifade ediliyor. Gerekli düzenlemelerin yapılması için ise aynı mesajda bir linkte yer alıyor ve kullanıcının bu linke tıklaması isteniyor. Mesajda yer alan bağlantı ise kullanıcıyı, dolandırıcılar tarafından Apple’ın orijinal sitesi gibi tasarlanmış bir sayfaya yönlendiriyor ve kart bilgilerinin girilerek güncellenmesi isteniyor. Şayet kullanıcı kart bilgilerini girerse kart bilgileri dolandırıcılar tarafından ele geçirilmiş.

Tüm kullanıcıların bu tür mesajlara dikkat etmesi gerekiyor. Zira Apple da dahil hiçbir firma yukarıda belirtildiği gibi kullanıcı bilgilerini talep etmiyor.

BBP de Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı
Gündem

BBP de Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 'Cumhur İttifakı'nda yer alacağını açıkladı.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...