TeknolojiApple mağazasının önünde kamp kurdular

Apple mağazasının önünde kamp kurdular

ABD’li teknoloji devi bugün 20:00’da 10. Yıla özel tanıtacağı iPhone X modeli dahil yeni cihazlarının tanıtımını gerçekleştirecek. Tanıtımı sabırsızlıkla bekleyen iPhone hayranları ise tanıtımın gözde cihazı iPhone X’i satın alabilmek için henüz daha lansman başlamadan Apple mağazalarının önünde kamp kurarak sıra beklemeye başladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Apple'ın bugün tanıtımını yapacağı lansman öncesi Apple hayranları Apple mağazalarının önünde kamp yapmaya başladı.
Apple'ın bugün tanıtımını yapacağı lansman öncesi Apple hayranları Apple mağazalarının önünde kamp yapmaya başladı.

ABD’li teknoloji devi Apple, bugün saat 20:00’da iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch Series 3 ve Apple TV (2017) ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Tanıtılacak yeni ürünleri sabırsızlıkla bekleyen Apple hayranları ise biran önce yeni cihazlara kavuşmak için birbirleri ile yarışa daha şimdiden başladı. Hatta Apple’ın Sydney mağazasının önünde Apple hayranları kamp yapmaya dahi başladı.

Apple hayranlarından biri olan Mazen Kourouche, geçtiğimi sene Apple store’un kapısında kuyruğa girmişti. Kourouche bu seferde iPhone X için Apple’ın Sydney mağazasının önünde arkadaşı ile kampa başladı. 22 Eylül tarihinde tüm dünyada satışa sunulacak olan Apple ürünlerini Kourouche, satın alabilmek için en az 10 gün beklemesi gerekecek. Söz konusu çılgınlığa değeceğini ifade eden Apple hayranı, yemek ve tuvalet ihtiyacı için iki arkadaşından yardım istemeyi de unutmamış.


Durumu attığı Tweet ile açıklayan Avustralyalı gazeteci Luke Hopewell, attığı Tweet’te şu sözlere yer verdi:

  • "iPhone 8 duyurusundan iki gün önce (dün), Sidney'deki Apple Store'un önünde sıranın ilk sahibi kamp kurdu"

Demirci direnemedi
Dünya

Demirci direnemedi

Suriye’de Esed rejiminin 2012’den sonra PKK’ya devrettiği Afrin’de örgüt, ilçeye çeşitli pagan heykel ve sembolleri dikerek militanlara ideal aşılamaya çalışıyordu.
'Muhammed'in ordusu geri döndü'
Dünya

'Muhammed'in ordusu geri döndü'

TVNET Özel Yayını'nda Çanakkale Zaferi ve Afrin'in teröristlerden temizlenmesini değerlendiren ASSAM Güvenlik Uzmanı Ersan Ergür, "Bu ordu, Mescid-i Aksa'da, Mekke'de, Medine'de peygamberlik sancaktarlığını yaptı. Mehmetçik bu bölgelerden çekildikten sonra, Müslümanların kanadı kırılmış ve Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya namahrem eli değimiştir. İşte bugün 18 Mart'ta Afrin'in alınmasıyla, şu sloganı rahatlıkla söyleyebilirim ki, 'Gidin emperyalistlere söyleyin ki, Muhammed'in ordusu geri döndü.." ifadelerini kullandı.
'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'
Dünya

'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'

TVNET Özel Yayını'na katılan Gazeteci Mete Sohtaoğlu, Afrin operasyonun önemli bir parçası olan Özgür Suriye Ordusu ile ilgili "Bazı kesimlerce küçümsenen ya da askeri tecrübe bakımından tecrübesi olmadığı iddia edilen Özgür Suriye Ordusu'nun özgüveninin geriye geldiğini görüyoruz. 7 yıl önceki ÖSO birlikleriyle, mevcut ÖSO birlikleri arasında ciddi farklılıklar var" dedi.
Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü
Spor

Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü

Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'la oynadığı maçta sarı kart gören Nijeryalı orta saha oyuncusu Ogenyi Onazi Galatasaray maçı öncesinde cezalı duruma düştü.
Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı
Teknoloji

Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı

iPhone’ların şifrelerini güvenlik güçleri ve güvenlik kurumlarının kırabilmesi için üretilen GrayKey adlı cihaz, piyasada satılmaya başladı. Çalıntı iPhone’ları korsan olarak satışa çıkarmasına da neden olacak bu cihaz, kötü niyetleri insanların eline geçtiğinde cihaz sahibinin tüm kişisel bilgilerinin de çalınmasına imkan sağlıyor.