Teknoloji BTKdan vatandaşlara hat uyarısı

BTK'dan vatandaşlara hat uyarısı

BTK vatandaşlara uyarı mesajı gönderdi. BTK, vatandaşların bilgisi dışında açılabilecek hatlar yüzünden başlarının belaya girmemesi için e-devlet üzerinden sorgulama yapmalarını önerdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
​Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) hat sorgulama sistemini hayata geçirdi. Daha sonra bu sistem e-devlet üzerinden kullanıma açıldı. Hat Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar önceleri şifresiz olarak BTK sitesini kullanabilirken, artık T.C. kimlik numarası ile ve e-Devlet şifresi ile bu hizmeti alabiliyorlar.

BTK, kişisel bilgilerin yanlış kişiler tarafından kullanılmaması için vatandaşları da konu ile alakalı sık sık uyarıyor. Son uyarı mesajı bu sabah geldi. BTK, hat sahteciliğini önlemek için e-devlet üzerinden sorgulama yapmaya davet etti.

Şikayet etmek için

E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulamadan sonra üzerinize bilginiz olmadan hat alındığını öğrenilirse, savcılığa dilekçe vermeniz gerekiyor.

Abone Ol Google News
İçişleri Bakanlığından 'vale ve değnekçi' sorununu ortadan kaldıracak yeni adım: Hizmet almaya zorlanamayacak
Gündem

İçişleri Bakanlığından 'vale ve değnekçi' sorununu ortadan kaldıracak yeni adım: Hizmet almaya zorlanamayacak

İçişleri Bakanlığı, yetkisiz park yaptırarak vatandaşlardan zorla ücret talep edenlerin engellenmesi ile vale hizmetlerinde standart sağlanması amacıyla yönetmelik taslağı hazırlıyor.Taslağa göre; vale hizmeti verecek işletmeler bunu ruhsatına işletmek zorunda olacak. Ücretsiz otopark alanları içerisinde, kara yollarında ve halkın kullanımına açık alanlarda, vale hizmetine özel yerler oluşturulamayacak. Müşteri, vale hizmeti almaya zorlanamayacak. Vale hizmet bedeli müşterinin görebileceği şekilde belirtilecek. Fotoğraflı vale kimlik kartı düzenlenecek valeler, ayırt edici kıyafet giyecek, araçlar için ayrıntılı teslim fişi düzenlemek zorunlu olacak.
Muharrem İnce'nin programı belli oldu: Yarın basın toplantısı düzenleyecek
Gündem

Muharrem İnce'nin programı belli oldu: Yarın basın toplantısı düzenleyecek

Yeni parti kuracağı iddiasıyla CHP içinde deprem etkisi yaratan Muharrem İnce, Yalova'nın Elmalık köyünden Ankara'ya geldi. Başkentte çalışmalarını sürdüren İnce, yarın sabah 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Geçtiğimiz günlerde çok konuşulan açıklamalar yapan İnce, "Bir sürü iftiralar var. Önümüzdeki hafta her şeyi açıklayacağım. Kim hain kim bölücü herkes görecek" ifadelerini kullanmıştı.
Yıldız Holding'te üst düzey atama: 65 milyar TL'lik ciro ona emanet olacak
Ekonomi

Yıldız Holding'te üst düzey atama: 65 milyar TL'lik ciro ona emanet olacak

Yıldız Holding’in Mali İşler Başkanlığı’nda üst düzey atama gerçekleştirildi. Daha önce grup şirketlerinde 18 yıl boyunca farklı pozisyonlarda görev alan Fahrettin Günalp Ertik, Yıldız Holding’e Mali İşler Başkanı olarak yeniden katıldı. 65 milyar TL ciroya sahip Yıldız Holding’in gelecek dönemde tüm mali süreçlerini yönetecek olan Ertik, özellikle büyüme ve karlılık hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol üstlenecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.