Teknoloji Twitter kripto para reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyor

Twitter kripto para reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyor

Facebook ve Google’dan sonra Twitter’da kripto para reklamlarını yasaklamayı planlıyor. Sosyal medya platformu sayısı gün geçtikçe artan sahte kripto para arzlarının daha fazla kişiyi mağdur etmemesi için reklamları yasaklamaya hazırlanıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Twitter kripto para reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyor
Twitter kripto para reklamlarını yasaklamayı planlıyor.

Dünyanın en büyük sosyal mecrası Facebook ve arama motoru Google’dan sonra Twitter’ın da kripto para reklamlarını yasaklamayı planladığı belirtildi. Sosyal ağın reklam politikalarını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde güncellemesi bekleniyor.

Facebook, iki ay önce Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarla ilgili tüm reklamları yasaklamıştı. Google ise geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük dijital reklam ağı Google Ads’te benzer bir yasak getirdi.

Twitter’ın yeni reklam politikalarının özellikle kripto para arzı, kripto para satışı ve dijital cüzdan reklamlarını kapsayacağı belirtiliyor. Sosyal medya platformunun güvenilir ve resmi kurumların desteklediği borsalara ayrıcalık göstererek diğer kripto para borsalarını da yasaklayacağı söyleniyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.