Teknoloji Fransadan Zuckerberge talimat Zararlı içerikler bir saatte kaldırılacak

Fransa'dan Zuckerberg'e talimat: Zararlı içerikler bir saatte kaldırılacak

Fransa, sosyal medyada yayılan zararlı içeriklerin hızlı bir şekilde kaldırılması için farklı bir yasa çıkardı. Bundan böyle Facebook ve Twitter, Fransa'daki zararlı içerikleri kaldırmak için 60 dakika süreye sahip olacak.

Haber Merkezi Diğer
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Facebook'un Kurucusu Mark Zuckerberg
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Facebook'un Kurucusu Mark Zuckerberg

Fransa'da yaklaşık 2 yıldır hükümet karşıtı protestolar devam ediyor. Milyarlarca euro zarara neden olan bu eylemler sonrası harekete geçen devlet başkanı Emmanuel Macron eylemcilerin sosyal medya üzerinden organize olması üzerine kurmaylarına talimat verdi ve sosyal medyaya yönelik sert tedbirlerin alınmasını istedi.

İçerikler kaldırılmazsa para cezası kesilecek

BBC'nin haberine göre; sosyal medyada yayılan zararlı içeriklerin hızlı bir şekilde kaldırılması için farklı bir yasa çıkarıldı. Buna göre, Facebook ve Twitter, Fransa hükümetinin talep ettiği içerikleri 60 dakika içerisinde kaldırmak zorunda. Söz konusu içeriklerin kaldırılmaması durumunda, şirketlere para cezası kesilecek.

  • Bu cezanın miktarı, şirketlerin küresel gelirlerinin yüzde 4'üne kadar yükselecek.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.