TeknolojiGalaxy S8de bataryayı tüketen sorun

Galaxy S8'de bataryayı tüketen sorun

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl çıkardığı amiral gemileriyle ilgili sorunlarla boğuşuyor. Galaxy Note 8’lerde yaşanan batarya sorunu dışında şimdi de Galaxy S8’in ekranının kendiliğinden açılması sorunu ortaya çıktı.

Haber MerkeziDiğer
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Samsung’un yaklaşık bir sene önce piyasaya sürdüğü Galaxy S8, diğer amiral gemisi cihazları ile kıyaslandığında çok az sorunu olan bir telefon diyebiliriz. Galaxy S8’in küresel başarısı sorunsuz bir cihaz olmasından kaynaklanıyordu. Ancak son günlerde S8 kullanıcıları cihazla ilgili bazı problemler olduğunu söylemeye başladı.

Samsung kullanıcı topluluğu ve Reddit gibi sitelerde dile getirilen hataya göre Galaxy S8’in ekranı kendiliğinden açılıyor ve 10 saniye sonra çalışıp tekrar kapanıyor. Örneğin, gece siz uyurken Galaxy S8’iniz kendiliğinden uyanıyor ve bu nedenle batarya ömrü tükeniyor. Bu hatayla karşılaşan kişiler cihazı yeniden başlatma ve ön bellek sürümünü silmek gibi yöntemler denedi.

Firma şu anda hatanın kaynağını araştırıyor. Bir yazılım güncellemesi ile sorunun ortadan kalkacağı belirtiliyor. Samsung, bu hata haricinde bir süredir Galaxy S8+ ve Note 8 modellerinde pil tamamen tükenince cihazların tekrar açılmamasıyla ilgili bir hatayı da araştırıyor.

Samsung’tan batarya sorunu yaşayan Note 8 kullanıcılarına cevap geldi
TEKNOLOJİ
Samsung’tan batarya sorunu yaşayan Note 8 kullanıcılarına cevap geldi

Bir günde servetine 3,3 milyar dolar kattı
Ekonomi

Bir günde servetine 3,3 milyar dolar kattı

ABD'li e-ticaret devi Amazon, Google'un ana kuruluşu Alphabet'i geçerek dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu. Amazon kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos ise yaşanan gelişme üzerine servetine 3,3 milyar dolar daha katmış oldu.
Mehmet Aydın yat ve Ferrari almış
Ekonomi

Mehmet Aydın yat ve Ferrari almış

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı. Aydın'ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay'da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K isimli bir Türk'ün üzerine kayıt ettirdiği öğrenildi.
Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Türkiye’yi durduramayız
Dünya

Türkiye’yi durduramayız

Alman istihbarat teşkilatı BND’nin eski başkanı August Hanning, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarını durdurmanım mümkün olmadığını söyledi. DW’ye konuşan Hanning, “Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesine eleştirel bakıyoruz. Ama Türkiye’nin tavrını etkileyebilecek bir müdahalede bulunma pozisyonunda değiliz” dedi. Hanning, NATO’yu Türkiye ile ilişkileri muhafaza etmek için çaba göstermeye çağırdı.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.