TeknolojiSamsung ve Google güçlerini birleştiriyor

Samsung ve Google güçlerini birleştiriyor

Samsung ile Google yapay zeka teknoloji için güçlerini birleştirmeye karar verdi. Samsung telefon bölüm başkanının yaptığı açıklamaya göre firma, yapay zeka pazarında söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirtti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Teknoloji dünyası yapay zeka konusunda tüm gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Komut sistemi ile yönetilen telefonlar, evler, akıllı asistanlar, otomobiller hatta robotlar gibi bir çok alanda kullanılmaya devam ediyor. Fakat yapay zeka teknolojisinde gelinen nokta yıllardır hayal edilen hatta bilim kurgu filmlerine konu olmuş düzeyde değil ama ulaşılması hedeflenen noktaya varmak için teknoloji devleri, tüm hızı ile çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları da bu konun üzerine özellikle düşüyor. Geliştirme konusunda birçok ortaklık kurmaktan da çekinmiyor. Bu ortaklıklardan biride dünyanın önde gelen teknoloji devleri Samsung ve Google arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

2016 yılında yaşadığı talihsiz kazayı unutturmak için mücadele eden Samsung, yeni çıkaracağı Galaxy S8 modeli ile kullanıcılarının gönlünü almayı hedefliyor. Lakin en yakın rakiplerinin Google ve Amazon ile yaptığı anlaşmalar ve yapay zeka konusundaki atılımları, Samsung'un sesli asistan arayışına neden oldu.Bunun üzerine rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen teknoloji devi, Google ile anlaşmayı düşünüyor.


Samsung telefon bölümünün başkanı tarafından yapılan açıklamada, Samsung ve Google'un gelişen yapay zeka pazarında söz sahibi olabilmesi için güçlerini birleştirmesi gerektiğinin ifade etti.

Yapılan bu açıklamaya göre iki dev yapay zeka teknoloji için bir araya gelecek gibi görünüyor. 2017 yılı için kullanıcılarına birçok taahhüt veren Samsung bakalım verdiği sözleri yerine getirebilecek mi?

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...